Estreinaldiak

301 obra (denera 1.161)
2020-...  |  2015-2019  |  2010-2014  |  2000-2009  |  XX. mendekoak
2024-04-12
Buruaz norbere egin
antzerki mota: Antzerki laburra
idazlea/bertsioa: Idoia Garzes
zuzendaria: Mikel Martinez
aktoreak: Leire Orbe, Ruth Guimera
2024-04-05
Hirurak telefonoari begira
Gehibat + 1
antzerki mota: Antzerki laburra
idazlea/bertsioa: Xabin Fernandez
zuzendaria: Xabin Fernandez
aktoreak: Irene Baltzategi, Eider Villalba, Xabin Fernandez
2024-03-29
Etxez-etxe
antzerki mota: Antzerki laburra
idazlea/bertsioa: Nahia Sillero
zuzendaria: Nahia Sillero
aktoreak: Nahia Sillero, Unai Arana, Unai Arrieta
2024-03-15
Masustondoen patioa
Vaiven
idazlea/bertsioa: Sandra Ferrus
zuzendaria: Sandra Ferrus
aktoreak: Sandra Ferrus, Sara Cozar, Martxelo Rubio, Aizpea Goenaga, Dorleta Urretabizkaia, Vito Rogado, Ana Pimenta, Olatz Beobide
eszenografia: Elisa Sanz
argiak: David Alcorta
jantziak: Elisa Sanz
musika: Iņaki Salvador
antzezpena: Isabelen oroitzapenak (Agus Perez)
2024-03-10
Dada ü Lala
Les bobč-Bobe
idazlea/bertsioa: Kolektiboa
zuzendaria: Jason Guerra
aktoreak: Ane Gebara, Josune Velez de Mendizabal
2024-02-28
Bihar arte soilik
Erre
idazlea/bertsioa: David Caiņa
zuzendaria: Gorka Minguez, David Caiņa
aktoreak: Lorea Intxausti, Nerea Elizalde, Xanti Korkostegi, Mikele Arizkorreta
antzezpena: Ondorio estroboskopikoak (Agus Perez)
2024-02-22
Beren izenez
La Piel
antzerki mota: Antzerki laburra
idazlea/bertsioa: Markos Goikolea
2024-02-16
Olagarrua
Ttipia, Antzerki Aroa
idazlea/bertsioa: Kolektiboa
aktoreak: Maitane Perez, Nerea Arriola, Olatz Beobide
eszenografia: Eva Rodriquez
argiak: Arantza Heredia
jantziak: Nati Ortiz de Zarate, Angelique Garcia
musika: Pascal Gaigne
2024-02-04
Zaintzaren dantza
Eidabe
antzerki mota: Antzerki musikatua
idazlea/bertsioa: Na Gomes, Maria Urcelay
zuzendaria: Yogurinha Borova, Na Gomes, Maria Urcelay
aktoreak: Maria Urcelay, Yogurinha Borova
eszenografia: Maria Urcelay, Yogurinha Borova
argiak: Na Gomes
jantziak: Miguel Biurrun
musika: Yogurinha Borova
2024-01-20
Ihesi
Iduzkilore
idazlea/bertsioa: Pierre Palmade, Christophe Duthuron
euskaratzea: Maddi Zubeldia
zuzendaria: Maika Etxekopar
aktoreak: Bernadette Iratzoki, Maider Beheran, Ainhoa Elizondo
musika: Ainhoa Elizondo
antzezpena: Zilegi balitz... (Agus Perez)
2024-01-19
Egun zoragarriak
Pabellon 6 gazte konpainia
idazlea/bertsioa: Alfredo Sanzol
euskaratzea: Patxo Telleria
zuzendaria: Itziar Lazkano
aktoreak: Gorka Luna, Izar Pizarro, Itxaso Sanchez, Omar Somai, Markel Vazquez, Sofia Zallo
eszenografia: Maria Casanueva
argiak: Fernando Alcauzar
jantziak: Betitxe Saitua
erreportajea: Udako paradisu iragankor horiek (Iņigo Astiz)
2024-01-19
Eukalyptus
Jon Ander Urresti
idazlea/bertsioa: Nerea Ibarzabal, Jon Ander Urresti, Matxalen de Pedro, Beņat Urrutia
zuzendaria: Matxalen de Pedro, Jon Ander Urresti
aktoreak: Jon Ander Urresti, Beņat Urrutia
argiak: David Bernues
jantziak: Igone Teso
musika: Asier Renteria
2024-01-14
Artxibo biluzia
Metrokoadroka
zuzendaria: Marina Suarez, Oier Guillan, Idoia Beratarbide
aktoreak: Intza Alkain, Javi Barandiaran
argiak: Imanol Garcia
ikus-entzunezkoak: teaser (2024)
erreportajea: Ikerketa taula gainean (Amaia Jimenez Larrea)
antzezpena: Artxiborik ez duenak badu izana? (Arantzazu Fernandez Iglesias)
2024-01-02
Azken festa
Tomaxen Abenturak
antzerki mota: Clown
idazlea/bertsioa: Joserra Fachado
zuzendaria: Joserra Fachado
aktoreak: Joserra Fachado, Jaione Zulaika
2024-01-02
Onin eta antzerkiaren misterioa
Tdiferencia
idazlea/bertsioa: Maite Redin (Ibon Martin)
euskaratzea: Ainhoa Ruiz
zuzendaria: Maite Redin
aktoreak: Irati Muņoz, Celia Faņanas, Naiara Azpilikueta, Kimetz Etxebe, Iban Alguea
argiak: David Bernues, Acronica Producciones
musika: Jon Zabala
2023-12-18
Gelara
Pontx
antzerki mota: Clown
idazlea/bertsioa: Joanes Echeveste
zuzendaria: Joanes Echeveste
aktoreak: Joanes Echeveste
jantziak: Miren Mujika
2023-12-16
Mundua pitzatuta dago baina hantxe gabiltza oinez
Tanttaka
idazlea/bertsioa: Harkaitz Cano
zuzendaria: Fernando Bernues
aktoreak: Miren Arrieta, Sara Cozar, Asier Hernandez
eszenografia: Fernando Bernues
argiak: Xabier Lozano
jantziak: Ana Turrillas
2023-12-03
Zopa
Xirikara
idazlea/bertsioa: Mirari Martiarena
zuzendaria: Idoia Uranga
2023-12-03
Esnearen kolorekoa
Tanttaka
idazlea/bertsioa: Neil Leyshon
euskaratzea: Mariano Peyrou
zuzendaria: Fernando Bernues
aktoreak: Joseba Apaolaza, Miren Arrieta, Mireia Gabilondo, Aitziber Garmendia, Jon Olivares, Jose Ramon Soroiz
eszenografia: Fernando Bernues
argiak: David Bernues
jantziak: Ikerne Gimenez
antzezpena: Mary-ren ahotsa (Maddi Goikoetxea Juanena)
antzezpena: A, zelako denborak haiek! (Agus Perez)
antzezpena: Maryren patu latza (Arantzazu Fernandez Iglesias)
2023-11-29
Ez gara jaitsiko!
Pirritx, Porrotx eta Marimotots
antzerki mota: Clown musikala
idazlea/bertsioa: Kolektiboa
zuzendaria: Kolektiboa
aktoreak: Aiora Zulaika, Joxemari Agirretxe, Merxe Rodriguez, Oihana Sanchez, Izaskun Forcada
2023-11-26
Emcumeak
Zelako Kultur Ideiak
idazlea/bertsioa: Itxaso Paya, Maria Rivero
zuzendaria: Olatz Beobide
aktoreak: Maria Rivero, Itxaso Paya
2023-11-26
Kuku. Ezkutuan dauden emakumeak
Eidabe
idazlea/bertsioa: Imanol Ituiņo
zuzendaria: Olatz Gorrotxategi
aktoreak: Ana Garcia, Leire Ormazabal
eszenografia: Alfonso Reveron
argiak: Xabier Urrutikoetxea
jantziak: Ramona Reveron
musika: Kanauri estudioa
2023-11-23
Badon. Opera postdramatikoa
idazlea/bertsioa: Kolektiboa
zuzendaria: Marina Suarez
aktoreak: Ainara Gurrutxaga, Oihana Vesga, Xanti Agirrezabala, Ines Osinaga, Marina Suarez
eszenografia: Kolektiboa
argiak: Elena Garcia
jantziak: Julene Gregorio
musika: Ines Osinaga
antzezpena: Galderak aurkitzea helburu (Agus Perez)
antzezpena: Badon ala ez don? Horra hor gakoa (Mikel Ayllon)
antzezpena: Bidaia existentzialista, auskalo nora (Gorka Peņagarikano Goikoetxea)
2023-11-22
Euli dantzan
La Cuerda
idazlea/bertsioa: Maider Lekunberri
zuzendaria: Getari Etxegarai
aktoreak: Maider Lekunberri, Maitane Perez
eszenografia: Silbia Idoate
argiak: Livory Barbez
jantziak: La Cuerda
musika: Santi Noriega
2023-11-15
Kortxoaren dilema
Tartean
idazlea/bertsioa: Patxo Telleria
zuzendaria: Mireia Gabilondo
aktoreak: Patxo Telleria, Mikel Martinez
eszenografia: Fernando Bernues
argiak: David Rodriguez
jantziak: Ana Turrillas
musika: Adrian Garcia de los Ojos
antzezpena: Flotatu, kosta ahala kosta (Maddi Goikoetxea Juanena)
antzezpena: HIlzorian (Mikel Ayllon)
erreportajea: Hil ala biziko hautu polemikoa (Olatz Enzunza Mallona)
2023-11-13
Hau gerra bat da
Piszifaktoria Laborategia
idazlea/bertsioa: Mikel Ayllon
zuzendaria: Mikel Ayllon
aktoreak: Irati Agirreazkuenaga, Iholdi Beristain, Igor Arzuaga, Mikel Ayllon
musika: Igor Arzuaga
2023-11-12
Kutxartean
Teatro Paraiso
idazlea/bertsioa: Rosa A. Garcia
aktoreak: Xabier Flamarique, Xabier Artieta, Aritz Bengoa
2023-11-11
Lotura basatiak
Goaz
antzerki mota: Performancea
idazlea/bertsioa: Kolektiboa
aktoreak: Irati Baroja, Maialen Rosa, Jule Urbieta, Pili Litago, Amaia Arotzena
eszenografia: Kolektiboa
argiak: Kolektiboa
jantziak: Kolektiboa
musika: Kolektiboa
2023-11-05
Putaren bakarrizketa eroetxean
Garaion Sorgingunea, Manucodiata antzez-sorkuntzza
idazlea/bertsioa: Dario Fo, Franca Rame
euskaratzea: Xabi Martinez de Lezea
zuzendaria: Ainara Gurrutxaga
aktoreak: Laura Penagos
eszenografia: Elias Martinez de Lezea
argiak: Arantza Flores, Elias Martinez de Lezea
antzezpena: Ekintza politikoak (Agus Perez)
2023-10-28
Loti Ederrak
Glu-Glu
antzerki mota: Antzerki musikatua
idazlea/bertsioa: Galder Perez
zuzendaria: Ugaitz Alegria
aktoreak: Andrea Covadonga Lopez, Jon Casamayor, Sara Barroeta de Luis, Itxaso Quintana
eszenografia: Amaia Oleagotia
argiak: Mario Lopez
jantziak: Maite del Olmo
musika: Iņaki Maruri
2023-10-05
Munduari itzulia 80 egunetan
Sustrai
idazlea/bertsioa: Julio Verne
zuzendaria: Ainhoa Alberdi
aktoreak: Eriz Alberdi
2023-10-00
"Umezurtza" eta "Porfolio margolaria"
idazlea/bertsioa: Pantzo Hirigarai
2023-09-30
1836. Su biren artean
Busterri
idazlea/bertsioa: Jokin de Pedro
zuzendaria: Matxalen de Pedro
aktoreak: Uribe Kostako biztanleak
eszenografia: Manu Moreno, Karlos Guillen
argiak: Ozenki
jantziak: Olatz de Quadra, Ana Larrea, Amaia Garagorri, Cristina Urrestarazu
musika: Iņaki Lagos
antzezpena: Patakon (Agus Perez)
2023-09-24
Anbotoko Mari
Logela Multimedia
idazlea/bertsioa: Edorta Barruetabeņa
zuzendaria: Imanol Garaizabal
aktoreak: Eneritz Garcia, Unai Eleizalde, Ander Garaizabal
jantziak: Ainara Barrainkua
musika: Ander Garaizabal
2023-08-13
Buhame erreka
Mehain
aktoreak: Mehaineko biztanleak
2023-08-11
Ülüa zopan
Barkoxe
erreportajea: Eulia zopan eta elea plazan (Leire Casamajou Elkegarai)
2023-07-30
Salbe, publikoa
Goaz
zuzendaria: Erika Olaizola
aktoreak: Josu Iriondo, Amaia Arotzena, Joseba Eskudero, Mattin Urbieta, Irati Baroja, Pili Litago
argiak: Karlos Larramendi
musika: Joseba Egaņa
2023-07-30
Sibastarrak
antzerki mota: Pastorala
idazlea/bertsioa: Maritxu Negelua
zuzendaria: Battitta Berrogain
2023-07-26
Txaplin
Tutik Clowns. Gari, Montxo eta Joselontxo
antzerki mota: Clown
aktoreak: Garikoitz Muņoz, Ramon Irizar, Jose Antonio Malvido
2023-07-07
Troia
Kamikaz
idazlea/bertsioa: Kolektiboa
zuzendaria: Kolektiboa
aktoreak: Amancay Gaztaņaga, Erika Olaizola, Iraia Elias
antzezpena: Gure salbatzaileak (Agus Perez)
antzezpena: Oso serio hartu beharreko jolasa (Maddi Sara Goikoetxea Juanena)
2023-06-26
Higa, edo nola egin traizio tradizioari
Eromen
idazlea/bertsioa: Eromen
zuzendaria: Amancay Gaztaņaga
eszenografia: Eromen
argiak: Eromen
jantziak: Eromen
antzezpena: Hamaika Julieta eta askoz gehiago (Agus Perez)
2023-06-10
Uda gau bateko ametsa
Zurriola Antzerki Eskola
idazlea/bertsioa: William Shakespeare
zuzendaria: Mikel Sarriegi
aktoreak: Ainhoa Arnor, Ekain Arrieta, Nerea Azkarate, Xabi Pérez, Nerea Ramirez, Enaitz Zulaika
2023-06-02
Hemen ez du inork ordaintzen
Doke
idazlea/bertsioa: Dario Fo
euskaratzea: Josemari Velez de Mendizabal
zuzendaria: Vene Herrero
aktoreak: Maider Alcelay, Itziar Rosado, Xabi Latorre, Garbiņe Nuņez, Arantza Ezkurra, Mariasun Pagoaga, Itsaso Nuin, Asier Alonso
2023-05-26
Posdatarik gabeko gutunak
Xake
idazlea/bertsioa: Kepa Errasti, Iņigo Legorburu
zuzendaria: Getari Etxegarai
aktoreak: Nerea Ariznabarreta, Kepa Errasti
eszenografia: Alberto Huici, Fernnado Perez
argiak: David Alkorta
antzezpena: PD: ……… (Maddi Sara Goikoetxea Juanena)
erreportajea: Bakardadearen erpinei tiraka (Iraia Vieira Gil)
erreportajea: Kepa Errastiren bakarrizketa lagundua (Xole Aramendi)
2023-05-25
Sehaska kanta gorriari
Akta
idazlea/bertsioa: Alaine Agirre (Irene Balzategi, Amaia Castaņeda, Gen Martinez)
zuzendaria: Kolektiboa
aktoreak: Irene Balzategi, Amaia Castaņeda, Gentzane Martinez de Cstafe
argiak: Itziar Bastarrika
musika: Muare
2023-05-22
Lavinia
Kabia
idazlea/bertsioa: Ursula K. Le Gin (Juana Lor)
euskaratzea: Idoia Barrondo
zuzendaria: Juana Lor
aktoreak: Karmele Larrínaga, Javier Liņera, Yolanda Bustillo, Iņaki Urrutia, Amets Ibarra, Aitor Gisasola
eszenografia: Borja Ruiz
argiak: David Alkorta
jantziak: Betitxe Saitua
musika: Itziar Madariaga
erreportajea: Isildutakoaren aldarri ozena (Miren Mujika Telleria)
2023-05-20
Ai, ai, ai, Badatorrela
Orratx
zuzendaria: Lierni Fresnedo
aktoreak: Edurne Agirrezabala, Araitz Larrea, Amaia Herrero
2023-05-20
Asfaltoaren azpian, euria
Piszifaktoria Laborategia
antzerki mota: Performancea
idazlea/bertsioa: Mikel Ayllon
zuzendaria: Mikel Ayllon
aktoreak: Irati Agirreazkuenaga, Mikel Ayllon, Igor Arzuaga
jantziak: Betitxe Saitua
musika: Igor Arzuaga
2023-05-18
Metamorfosien jokoa
Pantzart T
antzerki mota: Kale-antzerkia
idazlea/bertsioa: Elena Bezanilla, Emanuele Coccia, Ovidio
aktoreak: Ainhoa Pineda, Joana Ocaņa
eszenografia: Marta Beltran
jantziak: Sinpatron
musika: Lucia Chamorro
2023-05-18
Agurea, upekaria eta itsasoa
Hortzmuga
antzerki mota: Kale-antzerkia
euskaratzea: Nerea Lorente
zuzendaria: Izpiņe Soto
aktoreak: Aroa Blanco, Iņaki Aguinaga, Alex Antunez
eszenografia: Iņaki Ziarrusta
jantziak: Iban Lopez
musika: Ibon Aguirre, Nerea Alberdi
2023-05-14
Godoten esperoan
idazlea/bertsioa: Samuel Beckett
euskaratzea: Juan Garcia
zuzendaria: Joserra Fachado
antzezpena: Euskal antzerkia, zain (Maddi Sara Goikoetxea Juanena)
2023-05-10
Hau ez da gerra bat
Piszifaktoria Laborategia, Thusia
idazlea/bertsioa: Mikel Ayllon
zuzendaria: Mikel Ayllon
aktoreak: Aiora Sedano, Gabriel Ocina, Irati Agirreazkuenaga
eszenografia: Amaia Garate, Iņaki Ziarrusta
argiak: Marc Cano
jantziak: Betitxe Saitua
musika: Igor Arzuaga
antzezpena: Bi gerra dira (Agus Perez)
erreportajea: Ulertu nahi ez izatearen mina (Iraia Vieira Gil)
erreportajea: Guda txikitik handira (Xole Aramendi)
2023-05-07
Eutsi Ramon!
Trapu Zaharra
antzerki mota: Kale-antzerkia
zuzendaria: Oscar Terol
aktoreak: Arkaitz Gartziandia, Iker Etxarri
2023-05-05
TE-4000 hegaldian
Jaso Ikastola
antzerki mota: Antzerki musikatua
idazlea/bertsioa: Kolektiboa
zuzendaria: Imanol Janices, Irantzu Zabala, Eva Lopez de Lahoz, Idoia Asiron, Dabid Albira
aktoreak: Jaso ikastolako DBHko ikasleak, Iruņeko Gazte Orkestra
eszenografia: Jaso ikastolako DBH eta BH-ko ikasleak
argiak: Jaso ikastolako DBH eta BH-ko ikasleak
jantziak: Jaso ikastolako DBH eta BH-ko ikasleak
musika: Gorka Pastor, Ramon Garcia
antzezpena: Mundu bakarra (Agus Perez)
2023-04-28
Obsoletus
Anodino
idazlea/bertsioa: Aitor Fernandino
euskaratzea: Nerea Lorente
zuzendaria: Pako Revueltas
aktoreak: Aiora Sedano, Aitor Fernandino, Joanjo Otero
eszenografia: Atx
argiak: Javier Garcia
antzezpena: Ba al daukagu akordiorik? (Arantzazu Fernandez Iglesias)
erreportajea: Lokarturiko borrokak (Iraia Vieira Gil)
2023-04-21
Nire usaina galdu nuen eguna
La Higuera
antzerki mota: Film eszenikoa
idazlea/bertsioa: Libe Estebaranz
zuzendaria: Irene Zarrabeitia
aktoreak: Libe Estebaranz, Amets Ibarra
argiak: Maria Victoria Rosa Lanchazo
jantziak: Miriam Ruiz
musika: Ane Zugaza
2023-04-21
Identitarteak
Gilkitxaro
idazlea/bertsioa: Lutxo Egia
zuzendaria: Kolektiboa
aktoreak: Ane Zabala, Galder Perez, Aitor Garcia de Vicuņa
eszenografia: Ramona Bilbao
argiak: Ruben Martinez
jantziak: Ramona Bilbao
musika: Aitor Garcia de Vicuņa
ikus-entzunezkoak: teaser (2023)
antzezpena: Izan ala ez izan (Maddi Goikoetxea Juanena)
antzezpena: Hautsi da anphora (Agus Perez)
erreportajea: Identitatearen bila, jolasean (Olatz Enzunza Mallona)
2023-04-02
Baratza bang bang
idazlea/bertsioa: Teresa Sala, Josi Alvarado
zuzendaria: Virginia Cervera
aktoreak: Monika Torre, Aintzane Baleztena, Patrizia Eneritz, Sofia Diez, Sergio de Andres
eszenografia: Atornaion
argiak: Luz y Fer
jantziak: Maria Sagües
2023-03-31
Mandotik astorat
Izturitzeko Artetxea
idazlea/bertsioa: Guillaume Irigoien
zuzendaria: Peio Berterretxe
musika: Aharon Copland
2023-03-31
Duzhe dobre
Amahiru
antzerki mota: Antzerki laburra
idazlea/bertsioa: Iņaki Cid
zuzendaria: Joserra Fachado
aktoreak: Eneritz Sanchez, Iņigo Elosegi, Iņaki Cid
antzezpena: P6ko hiru obra labur (Agus Perez)
2023-03-24
Fikziohesioa
antzerki mota: Antzerki laburra
idazlea/bertsioa: Kolektiboa
zuzendaria: Kolektiboa
aktoreak: Iholdi Beristai, Oihan Carramiņa, Ander Lasalle, Gaizka Sarasua, Omar Somai, Eider Villalba
antzezpena: P6ko hiru obra labur (Agus Perez)
2023-03-17
Pastatxo bat?
antzerki mota: Antzerki laburra
idazlea/bertsioa: Urtzi Oleaga
zuzendaria: Urtzi Oleaga
aktoreak: Amets Larrea, Jon Agirrebengoa
2023-03-11
Kanpora sartzen
Txalo
idazlea/bertsioa: Xabin Fernandez
zuzendaria: Aitziber Garmendia
aktoreak: Aintza Alkain, Xabin Fernandez
2023-01-27
Komedia madarikatua
Pabellon 6 gazte konpainia
idazlea/bertsioa: Tomas Afan
euskaratzea: Idoia Barrondo
zuzendaria: Saioa Iribarren
aktoreak: Silvia Larrauri de Miguel, Luix Mitxelena, Andrea Mora, Uxue Fuertes, Ziggy Docherty, Aitzol Villahoz
eszenografia: Maria Casanueva
argiak: Fernando Alcauzar, Edu Berja
jantziak: Mirari Aranburu
antzezpena: Testuaren zama (Agus Perez)
2023-01-27
Arrainak bihotzean
Mar-Mar
idazlea/bertsioa: Leire Bilbao
zuzendaria: Getari Etxegarai
aktoreak: Irene Hernando, Aritza Rodriguez, Maitane Serrano
argiak: Maitane Serrano
jantziak: Noemi Loiti
musika: Unai Laso
2023-01-22
Kelonia eta itsasoa
Gorakada
idazlea/bertsioa: Dora Cantero
zuzendaria: Dora Cantero
aktoreak: Nerea Ariznabarreta, Maider Lopez
argiak: Fermin Izko
musika: Fran Lasuen
2023-01-15
Toto
Hika
idazlea/bertsioa: Mafalda Bellido
euskaratzea: Kepa Errasti
zuzendaria: Agurtzane Intxaurraga
aktoreak: Miren Gojenola, Asier Hernandez
eszenografia: Xabier Mujika
argiak: Xabier Lozano
musika: Adrian Garcia de los Ojos
erreportajea: Hutsune batek ateratako pozoia (Miren Mujika Telleria)
erreportajea: Bikotearen errautsak (Xole Aramendi)
antzezpena: Sua eta kea, elkarren beharrez (Ainhoa Mariezkurrena Etxabe)
2023-01-13
Hobe ixilik!
Txalo
idazlea/bertsioa: Salome Lelouch
euskaratzea: Ramon Agirre
zuzendaria: Begoņa Bilbao
aktoreak: Itziar Ituņo, Ramon Agirre
antzezpena: Hobe bestela (Ainhoa Mariezkurrena Etxabe)
2023-01-13
Bretxa 1813, Donostiako sutea
Bergarako Musika Eskola
antzerki mota: Antzerki musikatua
idazlea/bertsioa: Toti Martinez de Lezea
zuzendaria: Valen Moņux, Oihan Vega
antzezpena: Bertatik bertara (Arantzazu Fernandez Iglesias)
2023-01-06
Ez naiz inoiz Dublinen egon
Tentazioa
idazlea/bertsioa: Markos Goikolea
zuzendaria: Mireia Gabilondo
aktoreak: Iņigo Aranburu, Iņigo Azpitarte, Mireia Gabilondo, Aitziber Garmendia
eszenografia: Fernando Bernues
argiak: Xabier Lozano
jantziak: Ana Turrillas
antzezpena: Besteen ametsak (Agus Perez)
erreportajea: Albokoaren onarpena (Xole Aramendi)
antzezpena: Asmatu nor etorriko zaigun afaltzera (Arantzazu Fernandez Iglesias)
erreportajea: Familiako oreka, hankaz gora (Olatz Enzunza Mallona)
2022-12-26
Aireportuan
Potx eta Lotx
antzerki mota: Clown musikala
idazlea/bertsioa: Potx eta Lotx
zuzendaria: Potx eta Lotx
aktoreak: Josu Zubia, Itziar Aurkauz, Danel Teran, Ander Murillo
argiak: Imanol Astudillo
jantziak: MĒ del Carmen Castro
2022-12-23
Misterioa ikasgelan
Tomaxen Abenturak
idazlea/bertsioa: Joserra Fachado
zuzendaria: Joserra Fachado
aktoreak: Oihana Maritorena, Joserra Fachado
2022-11-25
Urteak bete, abenturak bizi!
Pirritx, Porrotx eta Marimotots
antzerki mota: Clown musikala
idazlea/bertsioa: Kolektiboa
zuzendaria: Kolektiboa
aktoreak: Aiora Zulaika, Joxemari Agirretxe, Mertxe Rodriguez, Oihana Sanchez, Izaskun Forcada
musika: Xabier Zabala, Imanol Urbieta, Pirritx, Porrotx, Marimotots
2022-11-19
Behi-jasa
Boga-Boga
idazlea/bertsioa: Carlo Be
euskaratzea: Iņigo Aranbarri
zuzendaria: Marina Suarez
aktoreak: Adriana Salvo, Iņigo Aranbarri, Laura Penagos
eszenografia: Goizeder Izko
argiak: David Bernues
jantziak: Aiora Gamuza
musika: David Bernues
2022-11-18
Intxaurra
Mairu
idazlea/bertsioa: Gaizka Sarasola
zuzendaria: Manex Fuchs
aktoreak: Josune Etxepare, Ainara Ribera, Ritxi Abril, Iban Garro, Juanen Saralegi, Gaizka Sarasola
eszenografia: Adrian Labadie, Eduardo Conde
argiak: Andoni Mendizabal
jantziak: Marodi Sorkuntzak
musika: Ibai Gogorza, Gaizka Sarasola
analisia: Triste hasi, alaiago amaitu (Agus Perez)
antzezpena: Intxaurrondo gaixoa (Arantzazu Fernandez Iglesias)
2022-11-17
Ipurbeltz
Ameztu
idazlea/bertsioa: David Gutierrez, Unai Saenz
zuzendaria: David Gutierrez, Unai Saenz
aktoreak: David Gutierrez, Unai Saenz
eszenografia: Nai, Ameztu
2022-11-10
Souvenir, komedia extralurtarra
Horman Poster Kolektiboa
zuzendaria: Igor de Quadra
aktoreak: Xanti Agirrezabala, Maite Aizpurua, Matxalen de Pedro
eszenografia: Miriam Isasi
argiak: Arantza Flores
jantziak: Alberto Etxebarrieta (Sinpatron)
musika: Asier Renteria
ikus-entzunezkoak: teaser (2022)
antzezpena: Meteoritoari “harrikada” esaten diogu hemen (Ainhoa Mariezkurrena Etxabe)
analisia: Triste hasi, alaiago amaitu (Agus Perez)
antzezpena: Ni naiz naizena (Iņigo Basaguren-Duarte)
erreportajea: Planetarteko bidaia, zeruratzear (Ane Olaizola)
antzezpena: In eta Ni (Agus Perez)
2022-11-10
Balbea
Atx
idazlea/bertsioa: Atx
zuzendaria: Atx
aktoreak: Iņaki Ziarrusta
eszenografia: Atx
argiak: Atx
jantziak: Atx
antzezpena: Duin bizi, duin hil (Agus Perez)
2022-11-05
Berrehun dukat
Hitzen Lihoak
antzerki mota: Antzerki dokumentala
idazlea/bertsioa: Josune Gorostegi, Titika Rekalt
2022-11-01
Herriye
Herriko Antzerkia
idazlea/bertsioa: Olaitz Olaizola
zuzendaria: Erika Olaizola, Xanti Agirrezabala
aktoreak: Maria Jesus Murillo, Joritz Iriarte, Joxe Agustin Orbegozo, Milagros Etxaniz, Irene Aranburu, Lierni Varela, Irene Alberdi, Nerea Arakistain, Maria Etxabe, Uxoa Ibarreta, Julen Revuelta, Peru Segurola, Mireia Uranga
eszenografia: Kulturaz Kooperatiba
jantziak: Ilazki Arrue, Malen Amenabar
antzezpena: A zer zoramen gozoa (Ihintza Elustondo)
2022-10-30
Batetik bestera
Benetan Be
idazlea/bertsioa: Patricia Urrutia
zuzendaria: Elena Olivieri
aktoreak: Patricia Urrutia, Juanjo Otero, Jon Zumelaga
eszenografia: Amaia Garate
argiak: Edu Berja
jantziak: Nati Ortiz de Zarate
musika: Asier Ituarte
2022-10-26
Love & Money
P6
idazlea/bertsioa: Dennis Kelly
euskaratzea: Idoia Barrondo
zuzendaria: Cecile Marquette
aktoreak: Ugaitz Alegria, Aitor Echarte Merino, Aiora Sedano, Eneritz García Alonso, Miriam K. Martxante
eszenografia: Maria Casanueva
argiak: Fernando Alcauzar
jantziak: Betitxe Saitua
antzezpena: Denak kaxa berean (Agus Perez)
erreportajea: Kontsumismoaren infernuak (Iņigo Astiz)
2022-10-21
Amaya
antzerki mota: Antzerki laburra
idazlea/bertsioa: Sandra Marchena, Amaia Lizarralde
zuzendaria: Quim Zeberio
aktoreak: Amaia Lizarralde, Olatz Beobide
2022-10-21
A ze parea!
antzerki mota: Antzerki laburra
idazlea/bertsioa: Xabi Barriola
zuzendaria: Xabi Barriola
aktoreak: Mireia Garaiburu, Xabi Barriola, Irati Saizar
2022-10-20
Eneko eta Ixabel bertako elikagaien bila
Eidabe
idazlea/bertsioa: Itxaso Paya
zuzendaria: Ugaitz Alegria
aktoreak: Leire Sanjurjo, Eneko Amezketa
jantziak: Eidabe
musika: Mikel Inun
2022-10-20
Lagun beltz asko
Ados
idazlea/bertsioa: Garbi Losada, Jose Antonio Vitoria
zuzendaria: Garbi Losada
aktoreak: Ramon Ibarra, Asier Hormaza, Josu Ormaeche
eszenografia: Ikerne Gimenez
argiak: Xabier Lozano
jantziak: Ikerne Gimenez
musika: Jabier Asin
antzezpena: Tabernan gertatua (Agus Perez)
erreportajea: Arrazista ez direnak, baina... (Iņigo Astiz)
2022-10-19
Lurtarrok
El mono habitado
idazlea/bertsioa: Raul Camino
zuzendaria: Julio Cartazar
aktoreak: Begoņa Martin, Raul Camino, Aitor Perez
eszenografia: El mono habitado
argiak: David Alkorta
jantziak: La Funambulista
2022-10-15
Platea
Tripak
idazlea/bertsioa: Tripak
zuzendaria: Tripak
aktoreak: Andrea Berbois, Garazi Navas, Maite Mugerza, Marina Suarez, Natalia Suarez
eszenografia: Tripak
argiak: Inga Cerro
jantziak: Tripak
antzezpena: Tripetatik (Maddi Sara Goikoetxea Juanena)
analisia: Triste hasi, alaiago amaitu (Agus Perez)
antzezpena: Eremu ezezagunetan (Agus Perez)
2022-10-14
Orreagatik iragan hurbilera
Segurako Historia Oroituz
idazlea/bertsioa: Lourdes Imaz
zuzendaria: Lourdes Imaz
2022-10-14
Moto - Membra Jesu Nostri
Arriaga Antzokia
idazlea/bertsioa: Eneko Sagardoy
zuzendaria: Lucia Astigarraga
aktoreak: Eneko Sagardoy
eszenografia: Lucia Astigarraga
argiak: Alberto Rodriguez Vega
jantziak: Pau Auli
musika: Dieterich Buxtehude, Andoni Sierra
analisia: Triste hasi, alaiago amaitu (Agus Perez)
antzezpena: Jesuri Josu-Eneko esaten diogu gurean (Arantzazu Fernandez Iglesias)
2022-10-14
Familia sarekada
Vaiven
idazlea/bertsioa: Antonio Muņoz de Mesa
euskaratzea: Aizpea Goenaga
zuzendaria: Olga Margallo
aktoreak: Ainhoa Aierbe, Mikel Laskurain, Nerea Gorritixanti, Aitziber Garmendia
eszenografia: Jose Tome
argiak: Xabier Lozano
jantziak: Ana Turrillas
musika: Iņaki Salvador
antzezpena: Familia afaria (Agus Perez)
erreportajea: Etxeko sekretuak, egiak eta lotsak (Miren Mujika Telleria)
2022-10-10
Hondamendia
Axut, Artedrama
idazlea/bertsioa: Harkaitz Cano
zuzendaria: Ximun Fuchs
aktoreak: Ander Lipus, Maite Larburu, Manex Fuchs, Eneko Gil, Ane Sagües, Ruth Guimera, Jon Ander Urresti
eszenografia: Fran Dussourd
argiak: David Bernues
jantziak: Xabier Mujika
musika: Maite Larburu, Asier Ituarte
ikus-entzunezkoak: osorik (2023)
ikus-entzunezkoak: teaser (2022)
ikus-entzunezkoak: teaser (2022)
analisia: Triste hasi, alaiago amaitu (Agus Perez)
erreportajea: Hondatu da mendia, jausi zaigu bizia (Ainhoa Mariezkurrena Etxabe)
antzezpena: Egia, saiakera bat (Ignacio Arakistain Agirre)
antzezpena: Hondamendia (Maddi Sara Goikoetxea Juanena)
erreportajea: Grezia tragikoa Euskal Herri garaikidean (Uxue Gutierrez)
antzezpena: Mindura beltza (Arantzazu Fernandez Iglesias)
2022-10-05
Itsas Behera
Pez Limbo
idazlea/bertsioa: Espe Lopez, Javi Barandiaran
euskaratzea: Asier Sarasola
zuzendaria: Espe Lopez
aktoreak: Javi Barandiaran, Unai Lopez de Armendia
eszenografia: Eskenagorri
argiak: Javi Ulla
jantziak: Marina Suarez
2022-10-01
Munduari itzulia 80 egunetan
Glu-Glu
idazlea/bertsioa: Julio Verne (Galder Perez)
zuzendaria: Ugaitz Alegria
aktoreak: Andrea Covadonga, Jon Casamayor, Sara Barroeta, Leire Ormazabal
eszenografia: Jon Perez, Amaia Oleagoitia
argiak: Mario Lopez
jantziak: Maite del Olmo
musika: Iņaki Maruri
2022-09-17
Hazia
antzerki mota: Antzerki musikatua
zuzendaria: Gontzal Mendibil
2022-09-16
Maddiren trajeria
Xareta
antzerki mota: Pastorala
idazlea/bertsioa: Gerardo Mungia
zuzendaria: Patxika Urruti
aktoreak: Xaretako biztanleak
2022-09-07
Ketariatik mundura
Nano
antzerki mota: Pastorala
idazlea/bertsioa: Mixel Etxekopar
aktoreak: Ihitz Iriart, Maika Etxekopar, Beņat Larrori, Kristian Galtxetaburu, Mixel Etxekopar
2022-08-17
Sagastitarrak
Txalo
idazlea/bertsioa: Ramon Madaula
zuzendaria: Begoņa Bilbao Lejarzegi
aktoreak: Joseba Apaolaza, Koldo Olabarri, Ainhoa Etxebarria
2022-07-31
Itsasotik
Easo Escolania, Easo abesbatza
antzerki mota: Antzerki musikatua
idazlea/bertsioa: R. Calmel
euskaratzea: Marta Garcia
zuzendaria: Gorka Miranda, Mafalda Saloio, David Oliveira
aktoreak: Lorea Lopez, Urko Irigoien, Agate Pagola, Enara Lardizabal, Alia, Easo Araoz Gaztetxo Abesbatza, Escolania Aila de Laredo
eszenografia: Emaus, Gemma Poncela
argiak: Alaine Arzoz
jantziak: Pascal Robert
2022-07-24
Simone Veil
Muskildi
antzerki mota: Pastorala
idazlea/bertsioa: Battitte Berrogain
zuzendaria: Maite Davant
musika: Sophie Larrandaburu
2022-07-21
Tuppersex
Urrup
idazlea/bertsioa: Ana Martinez
zuzendaria: Rosa Rojo
aktoreak: Maribi Lopez, Marisol Cavero, Oroitz Agirre, Ana Martinez, Gorka Lariz, Juan Manuel Pecharromán, Jose Luis Argiņano
2022-07-10
Maitasuna eta aniztasuna
Yogurinha Borova
antzerki mota: Antzerki musikatua
2022-07-02
Antso Azkarra edo Miramamolinen esmeralda
Jostakin
idazlea/bertsioa: Antton Luku
zuzendaria: Peio Berteretxe
antzezpena: Antso Azkarra, iratzar hadi! (Iņigo Satrustegi)
2022-06-25
Haykio
Eromen
zuzendaria: Amancay Gaztaņaga
aktoreak: Ibon Aristi, Ekiņe Zubeldia, Irati Hierro, Nora Martin, Nora Naranjo, Itsaso Larraņegi, Nara Ayala, Egoitz Elosua, Anjel Heredia, Lorea Alberdi, Mari Artano, Ainhoa Badiola, Fernando Rojo, Ainhoa Romanelli, Manolo Gaztaņaga, Olatz Villanueva
eszenografia: Eromen
argiak: Lorea Alberdi
jantziak: Juan Alberto Gaztaņaga, Ainhoa Badiola
antzezpena: Eromena eromen (Agus Perez)
2022-06-16
(H)ondoko gela
Les Bobé-Bobé
idazlea/bertsioa: Kolektiboa
zuzendaria: Jason Guerra
aktoreak: Ane Gebara, Josune Velez de Mendizabal
besterik: Del Rigodon, bai esan... (Iņigo Satrustegi)
antzezpena: Del Rigodon eta Hotkings (Agus Perez)
analisia: Triste hasi, alaiago amaitu (Agus Perez)
2022-06-14
Irla ezezaguna
Zurriola Antzerki Eskola
idazlea/bertsioa: Jose Saramago
zuzendaria: Mikel Sarriegi
aktoreak: Yuma Zapirain, Lara Manjarres, Inge Mitxelena, Naia Arozamena, Oihan Aristizabal, Aurtz Jauregi, Nahia Echegoyen, Uxue Mendizabal, Enait Teira
2022-06-10
Gora bihotzak!
Eidabe
antzerki mota: Antzerki musikatua
aktoreak: Leire Sanjurjo, Iratxe Bilbao, Aitzol Iraola, Iņigo Cruz
jantziak: LaRuecca, Eidabe
2022-06-05
Patata minak
Alea
antzerki mota: Kale-antzerkia
idazlea/bertsioa: Ane Gebara, Aitor Vinagret
zuzendaria: Ane Gebara, Aitor Vinagret
aktoreak: Ane Gebara, Aitor Vinagret
eszenografia: Ane Gebara, Aitor Vinagret
argiak: Ane Gebara, Aitor Vinagret
jantziak: Ane Gebara, Aitor Vinagret
musika: Ane Gebara, Aitor Vinagret
2022-06-05
Zeozertan dabil baina ez dakit zertan
Metrokoadroka
idazlea/bertsioa: Metrokoadroka
zuzendaria: Marina Suarez, Oier Guillan
aktoreak: Maite Aizpurua, Edurne Azkarate, Javi Barandiaran
argiak: Junki Mayo
jantziak: Idoia Beratarbide
musika: Patxi Suinaga
ikus-entzunezkoak: teaser (2022)
ikus-entzunezkoak: teaser (2022)
antzezpena: Familia deitzen diote (Maddi Sara Goikoetxea Juanena)
analisia: Triste hasi, alaiago amaitu (Agus Perez)
antzezpena: Ausart dator (Arantzazu Fernandez)
antzezpena: Erantzunak bainoago, galderak (Agus Perez)
2022-05-28
Armiarma
Katiuska
idazlea/bertsioa: Katiuska
zuzendaria: Idoia Gereņu
aktoreak: Idoia Bengoetxea, Olatz Godoy, Xabi Gomez, Ander Malbadi
eszenografia: Katiuska
argiak: Katiuska
jantziak: Katiuska
antzezpena: Zapatu bat Elgetan (Agus Perez)
analisia: Triste hasi, alaiago amaitu (Agus Perez)
antzezpena: Aramu-sarean harrapatuta (Agus Perez)
2022-05-25
Basatiak - Animales salvajes
Dantzerti Eskola
idazlea/bertsioa: Euripides (Javier Liņera)
zuzendaria: Maria Goiricelaia
aktoreak: Maialen de Pablos, Libe Estebaranz, Alejandro Gibaja, Amaia Iriondo, Nahia Sillero, Sofia Zallio
2022-05-23
Bake lehorra
Tartean
idazlea/bertsioa: Patxo Telleria
zuzendaria: Patxo Telleria
aktoreak: Mikel Losada, Aitor Fernandino
argiak: David Rodriguez
jantziak: Nati Ortiz de Zarate
musika: Adrian Garcia de los Ojos
analisia: Triste hasi, alaiago amaitu (Agus Perez)
antzezpena: Bakea, barraskilo (Agus Perez)
2022-05-16
Hauskeria
Zaskanduri
antzerki mota: Antzerki laburra
zuzendaria: Ainhoa Mariezkurrena
aktoreak: Elene Iņarra, Maddi Ursua, Enara Fernandes, Maddi Roldan
2022-05-14
Sex sua
Elur Etxea
antzerki mota: Antzerki musikatua
idazlea/bertsioa: Andoni Mutiloa
zuzendaria: Andoni Mutiloa
aktoreak: Andoni Mutiloa
2022-05-07
Agirretarren bandera
Ekida
antzerki mota: Antzerki musikatua
idazlea/bertsioa: Koldo Izagirre (Kolektiboa)
zuzendaria: Kolektiboa
aktoreak: Naiara Azpilkueta, Paul Beita, Ane Biain, Aratz Fernandez de Pinedo, Onintze Goitiz, Ibon Guerra, Mikel Izurieta, Maialen Malles, Ainhoa Mariaezkurrena, Lurdes Ondaro
musika: Eņaut Zubizarreta
antzezpena: Antzokian kabitzen ez dena (Maite Idoate Errea)
2022-05-06
Sutan
Jaso Ikastola
antzerki mota: Antzerki musikatua
idazlea/bertsioa: Ikastolako ikasleak
zuzendaria: Imanol Janices, Irantzu Zabalza, Eva Lopez de Lahoz, Idoia Asiron, Dabid Albira
aktoreak: Jaso ikastolako DBHko ikasleak, Iruņeko Gazte Orkestra
argiak: Jaso ikastolako DBHko ikasleak
musika: Martin Zulaika, Gorka Pastor, Koldo Pastor, Eneko Aranguren
antzezpena: Baraņain-Broadway-Baraņain (Arantzazu Fernandez Iglesias)
antzezpena: “Sutan” (Agus Perez)
2022-04-30
Itsatsita: ezohiko musikala
Democe Quartet
antzerki mota: Antzerki musikatua
idazlea/bertsioa: Ferran Gonzalez, Alicia Serrat, Joa Miquel Perez
euskaratzea: Aitziber Garmendia, Patxi Barco
zuzendaria: Patxi Barco, Joli Pascualena
aktoreak: Xanti Korkostegi, Maria Redondo, Ainhoa Aierbe, Paul San Martin
2022-04-28
Bingoz bingo
Yogurinha Borova, Aurori Badiola
aktoreak: Yogurinha Borova, Aurori Badiola
2022-04-19
Akabo
Barsanti
antzerki mota: Kale-antzerkia
zuzendaria: Pako Revueltas
aktoreak: Aritza Rodriguez, Juanjo Otero, Pako Revueltas
eszenografia: Barsanti, Mama Crea
jantziak: Enriqueta Vega
antzezpena: Dario Fo berpizteko modukoa (Arantzazu Fernandez Iglesias)
2022-04-15
Zuri
Goitibera
antzerki mota: Antzerki laburra
idazlea/bertsioa: Saioa Iribarren
zuzendaria: Saioa Iribarren
aktoreak: Gaizka Chamizo, Ander Basaldua
antzezpena: Gai filosofikoak (Agus Perez)
antzezpena: Txikian handi (Agus Perez)
2022-04-15
Deus ex twingo
Anodino
antzerki mota: Antzerki laburra
idazlea/bertsioa: Mikel Fernandino
aktoreak: Aiora Sedano, Aitor Fernandino
2022-04-08
Saga ikastola
Garazi eta Munhoa ikastola
idazlea/bertsioa: Pantzo Hirigarai
aktoreak: Garazi eta Munhoa ikastoletako gurasoak
2022-04-08
Zorionak
antzerki mota: Antzerki laburra
idazlea/bertsioa: Imanol Ituņo
zuzendaria: Imanol Ituņo
aktoreak: Mikel Martinez, Nahikari Rodriguez
2022-04-08
Haripiloak
antzerki mota: Antzerki laburra
idazlea/bertsioa: Lohizune Telletxea, Luix Mitxelena
zuzendaria: Oier Guillan
aktoreak: Lohizune Telletxea, Luix Mitxelena
musika: Luix Mitxelena
2022-04-01
Gaizki
Ama hiru
antzerki mota: Antzerki laburra
idazlea/bertsioa: Iņaki Cid
zuzendaria: Joserra Fachado
aktoreak: Eneritz Sanchez, Iņigo Elosegi, Iņaki Cid
2022-03-27
Oroitzapen gorriak
antzerki mota: Antzerki laburra
idazlea/bertsioa: Ainhoa Ordoņez, Erik Perianes
aktoreak: Ainhoa Ordoņez, Erik Perianes
2022-03-27
Ezkaba 1938
antzerki mota: Antzerki laburra
idazlea/bertsioa: Benan Oregi
antzezpena: Kontatzen segi behar dugulako (Iņigo Satrustegi)
2022-03-22
Winona & Grace
Khea Ziater
idazlea/bertsioa: Ainhoa Artetxe, Graciela Doniz, Alex Gerediaga
zuzendaria: Alex Gerediaga
aktoreak: Ainhoa Artetxe, Graciela Doniz
eszenografia: Azegiņe Urigoitia
argiak: Oier Ituarte
jantziak: Azegiņe Urigoitia
musika: Ibon Agirre
antzezpena: Nigandik kanpo bezala (Ainhoa Mariezkurrena Etxabe)
antzezpena: Goyarekin golfean (Agus Perez)
2022-03-15
Mira hadi Eulalia Abaitua andre-begietan
Loraldia
idazlea/bertsioa: Patxo Telleria
zuzendaria: Getari Etxegarai
aktoreak: Ane Pikaza, Maite Larburu
argiak: Arantza Flores
musika: Maite Larburu
antzezpena: Atzera eginez denboran (Agus Perez)
antzezpena: Eulalia Abaituari argazkia atera diote (Arantzazu Fernandez Iglesias)
2022-03-09
Alderray
Tartean
idazlea/bertsioa: Patxo Telleria
zuzendaria: Patxo Telleria
aktoreak: Mikel Martinez, Sandra Fdz. Agirre
eszenografia: Pedro Rojo (El Cajķn)
argiak: David Rodriguez
jantziak: Betitxe Saitua
musika: Adrian Garcia de los Ojos
analisia: Triste hasi, alaiago amaitu (Agus Perez)
antzezpena: Pertsonaien ehiztariak (Agus Perez)
2022-03-06
Maskotak
Mama Crea
idazlea/bertsioa: Kolektiboa
zuzendaria: Pako Revueltas
aktoreak: Marina Lapuente, Nuria M. Crespo, Na Gomes
eszenografia: Javi Tirado
jantziak: Angel Amor
musika: Na Gomes
2022-03-05
Harri minak
BonBon Beltz (BonBon Noir), Berritza
idazlea/bertsioa: Josune Gorostegi, Dominika Rekalt
zuzendaria: Amancay Gaztaņaga
aktoreak: Josune Gorostegi, Dominika Rekalt
2022-03-04
Hor esketxa dago!
Barrexerka
aktoreak: Peru Ansorena, Nerea Aranburu, Mikel Irazusta, Maialen Sorzabalbere, Amaia Rojo, Graxi Arregi, Ekain Arrieta, Garazi Mitxelena, Amaia Iraundegi
2022-03-01
Oihana. Sorginen bidea
Atx, Itzuli, El Punto Gunea
zuzendaria: Maryse Urruti
aktoreak: Barbara Rivas, Arantxa Hirigoyen, Joana Olasagasti
eszenografia: Francisco Dussourd
argiak: Oihan Delavigne
jantziak: Francisco Dussourd
musika: Paula Olaz
2022-02-24
Udaberria heldu da
Les Bobé-Bobé
analisia: Triste hasi, alaiago amaitu (Agus Perez)
2022-02-24
Emakume abeslari burusoila
Zurriola Antzerki Eskola
idazlea/bertsioa: Eugene Ionesco
euskaratzea: Jon Muņoz
zuzendaria: Joserra Fachado
aktoreak: Nerea Arriola, Ander Edo, Amaia Elizalde, Iban Aizpurua, Aitor Andonegi, Izaskun Labat
argiak: Javi Beristain
antzezpena: Hau da marka hau! (Arantzazu Fernandez Iglesias)
teatro testuak: Emakume abeslari burusoila (2011)
2022-02-22
Errege begibakarra
Inextremis, Tanttaka
idazlea/bertsioa: Marc Chehuet
zuzendaria: Fernando Bernues
aktoreak: Txori Garia, Iratxe Garcia, Leire Ruiz, Oier Zuņiga, Ion Barbarin
eszenografia: Fernando Bernues
argiak: David Bernues, Acronica
jantziak: Ana Turrillas
2022-02-11
Piztu! EmakumeOn energia
Eidabe
antzerki mota: Antzerki musikatua
idazlea/bertsioa: Imanol Ituņo
zuzendaria: Imanol Ituņo
aktoreak: Tania Fornieles, Nahikari Rodriguez
eszenografia: Maria Casanueva
argiak: Ilara
jantziak: La Rueca, Eidabe
2022-02-11
Erresuma. Kingdom. Reino
Arriaga
idazlea/bertsioa: William Shakespeare (Calixto Bieito)
euskaratzea: Larrakoetxea, Bernardo Atxaga
zuzendaria: Calixto Bieito
aktoreak: Joseba Apaolaza, Lucía Astigarraga, Ylenia Baglietto, Ainhoa Etxebarria, Miren Gaztaņaga, Iņaki Maruri, Koldo Olabarri, Lander Otaola, Mitxel Santamarina, Eneko Sagardoy
2022-02-05
Irudika sugarren azpian
Oztibarre
idazlea/bertsioa: Asisko Urmeneta, Helena Xuria
zuzendaria: Daniel Arbeletxe, Eukene Xurio
aktoreak: Oztibarreko biztanleak
2022-01-28
Trapu zikinak
Lore More
idazlea/bertsioa: Lore More
zuzendaria: Lore More
aktoreak: Lara Villanueva, Maialen Diaz, Mikele Urroz
eszenografia: Orekari Estudioa
argiak: Andres Dwyer
jantziak: Iona Lakunza
2022-01-21
Sexberdinak
Tanttaka
idazlea/bertsioa: Kepa Errasti, Telmo Irureta
zuzendaria: Mireia Gabilondo
aktoreak: Telmo Irureta, Aitziber Garmendia
eszenografia: Fernando Bernues
argiak: Xabier Lozano
jantziak: Ana Turrillas
2022-01-15
Eresia. Lurra arin bekizu, ama
Oier Zuņiga
idazlea/bertsioa: Oier Zuņiga
zuzendaria: Oier Zuņiga
aktoreak: Eneko Gil, Belen Cruz, Oier Zuņiga
eszenografia: Orekari Estudioa
argiak: Fermin Izko
jantziak: Fran Dussourd
antzezpena: Erletxoak, egizue argizaria (Arantzazu Fernandez)
2022-01-15
Tarara
Hika
idazlea/bertsioa: Josi Alvarado (Agurtzane Intxaurraga)
euskaratzea: Arantxa Iturbe
zuzendaria: Agurtzane Intxaurraga
aktoreak: Itziar Ituņo, Kepa Errasti, Tania Fornieles, Jurdana Otxoa, Jose Kruz Gurrutxaga, Iņar Sartre
eszenografia: Ikerne Gimenez
argiak: Xabier Lozano
jantziak: Ikerne Gimenez
musika: Iņaki Maruri
antzezpena: Hika Teatroaren unibertsoa (Arantzazu Fernandez Iglesias)
2022-01-14
Semea pixka bat motelago dabil soilik
Tanttaka
idazlea/bertsioa: Ivor Martinic (Fernando Bernues)
euskaratzea: Aizpea Goenaga
zuzendaria: Fernando Bernues
aktoreak: Ane Gabarain, Jose Ramon Soroiz, Dorleta Urretabizkaia, Martxelo Rubio, Asier Hernández, Miren Arrieta, Ander Iruroretagoiena, Xabi Lķpez, Klara Badiola, Maria Redondo
argiak: Xabier Lozano
jantziak: Ana Turrillas
2022-01-14
Bidaide
Metrokoadroka
idazlea/bertsioa: Maite Aizpurua, Oier Guillan, Kolektiboa
zuzendaria: Idoia Beratarbide, Iraia Elias
aktoreak: Maite Aizpurua, Ainhoa Alberdi, Idoia Beratarbide, Iraia Elias, Idoia Hernandez "Hatxe"
argiak: Miriam Ubanet, Ana da Graįa
musika: Idoia Hernandez "Hatxe"
analisia: Triste hasi, alaiago amaitu (Agus Perez)
antzezpena: Airea, ikusezina (Agus Perez)
2022-01-11
Kont arte
Taun Taun
idazlea/bertsioa: Itsaso Azkarate, Karlos Odriozola
zuzendaria: Itsaso Azkarate, Karlos Odriozola
aktoreak: Itsaso Azkarate, Iņaki Mata, Karlos Odriozola
antzezpena: Poesia A-tik Z-ra (Agus Perez)
2021-12-16
Ilargian
Zurriola Antzerki Eskola
idazlea/bertsioa: Alfredo Sanzol
euskaratzea: Kepa Errasti
zuzendaria: Joserra Fachado
aktoreak: Xabier Terrones, Eneritz Sanchez, Iņigo Elosegi, Iņaki Cid, Ainhoa Vitoria, Maddalen Kortajarena, Amaia Goikoetxea
2021-12-03
Kui Kui Kui / Kuikui
Pirritx, Porrotx eta Marimotots
antzerki mota: Clown musikala
idazlea/bertsioa: Katxiporreta
zuzendaria: Katxiporreta
aktoreak: Aiora Zulaika, Joxemari Agirretxe, Mertxe Rodriguez, Oihana Sanchez, Izaskun Forcada
musika: Xabier Zabala, Imanol Urbieta, Pirritx, Porrotx eta Marimotots
2021-11-27
Narzis@
Borobil
idazlea/bertsioa: Kepa Errasti
zuzendaria: Anartz Zuazua
aktoreak: Gaizka Chamizo, Asier Oruesagasti, Amaia Irazabal, Aia Kruse
eszenografia: Ikerne Gimenez
argiak: Pedro Yagüe
jantziak: Ikerne Gimenez
musika: Ignacio Perez
2021-11-21
Besteen kalea
Jour de Fęte
idazlea/bertsioa: Marie Jeanne Ammour
euskaratzea: Txomin Urriza
zuzendaria: Ludo Estebeteguy, Carlotte Maingé
aktoreak: Alaia Berhonde, Sebastien Desgrans
eszenografia: Francisco Dussourd
argiak: Oihan Delavigne
jantziak: Francisco Dussourd
2021-11-18
Tarzan tratamenduan
Mar-Mar
idazlea/bertsioa: Kike Diaz de Rada
euskaratzea: Idoia Barcelķ
zuzendaria: Jose Carlos Garcia
aktoreak: Aritza Rodriguez, Eriz Alberdi, Javi Tirado, Irene Hernando, Gabriel Ocina
eszenografia: Javi Tirado
argiak: Ion Chavez
jantziak: Noemi Loiti
musika: Fran Lasuen
2021-11-14
Nora zoaz, Kalamity?
Kaktus
aktoreak: Itsaso Aguirre Garzia, Ilunber Ayestaran Telletxea, Teresa Sarriguren German, Garazi San Martin Boj
musika: Mariano Morales
2021-11-11
Album
Formol Laborategia
idazlea/bertsioa: Formol Laborategia
zuzendaria: Edurne Azkarate
aktoreak: Intza Alkain, Mikel Ibarguren
eszenografia: Formol Laborategia
argiak: Miriam Urbanet, Ana da Graįa
jantziak: Formol Laborategia
musika: Olatz Salvador, Edurne Azkarate, Asier Renteria, Elena Ramirez
ikus-entzunezkoak: teaser (2021)
analisia: Triste hasi, alaiago amaitu (Agus Perez)
erreportajea: Absurdoaren aztarnen atzetik (Ainhoa Sarasola)
antzezpena: Ostrukaren B plana (Agus Perez)
antzezpena: Nortzuk gara gu? (Ignacio Arakistain)
antzezpena: “Album” (Maddi Sara Goikoetxea Juanena)
2021-11-05
Agurra
Vidania
idazlea/bertsioa: Nina Mitrovic
euskaratzea: Txiliku
zuzendaria: Agurtzane Intxaurraga
aktoreak: Iņigo Gastesi, Kandido Uranga
eszenografia: Agurtzane Intxaurraga
argiak: Xabier Lozano
jantziak: Xabier Mujika
musika: Iņaki Dieguez
2021-10-31
Hiru kortse, azukre asko eta brandy gehiegi
Kamikaz, Ttak
idazlea/bertsioa: Amancay Gaztaņaga, Erika Olaizola, Iraia Elias
zuzendaria: Amancay Gaztaņaga, Erika Olaizola, Iraia Elias
aktoreak: Amancay Gaztaņaga, Erika Olaizola, Iraia Elias
argiak: Uhina
jantziak: Barbara Rasso
ikus-entzunezkoak: teaser (2021)
erreportajea: Galderaz jositako hiru kortse (Miren Mujika Telleria)
antzezpena: Hiru kortse (Maddi Sara Goikoetxea Juanena)
antzezpena: Eustetik haustera (Ainhoa Mariezkurrena Etxabe)
antzezpena: Dena dago egiteko (Ignacio Arakistain)
antzezpena: Fikzioaren hiltzaileak (Agus Perez)
2021-10-29
Nire zigilua. Homofobiaren (beste) istorio bat
Alain Lersundi
zuzendaria: Alain Lersundi
aktoreak: Alain Lersundi
elkarrizketa: Alain Lersundi: “Guztiz biluztu naiz: katarsi bat izan da” (Enekoitz Telleria Sarriegi)
2021-10-29
Ogiak hizketan baleki
Mamiak
antzerki mota: Antzerki laburra
idazlea/bertsioa: Edu Zelaieta
zuzendaria: Marina Suarez
aktoreak: Josune Velez de Mendizabal
antzezpena: Egia zikinak (Agus Perez)
2021-10-28
Altsasu
La Dramatica Errante
idazlea/bertsioa: Maria Goirizelaia
euskaratzea: Kepa Errasti
zuzendaria: Maria Goirizelaia
aktoreak: Nagore Gonzalez, Egoitz Sanchez, Aitor Borobia, Ane Pikaza
eszenografia: Eider Ibarrondo, Isabel Acosta
argiak: David Alkorta
jantziak: Betitxe Saitua
musika: Adrian Garcia de los Ojos
antzezpena: Altsasu (Maddi Sara Goikoetxea Juanena)
2021-10-28
Tempus fugit
Ze Onda
idazlea/bertsioa: Jon Ander Alonso, Espe Lopez
euskaratzea: Jon Ander Alonso, Espe Lopez
zuzendaria: Espe Lopez
aktoreak: Jon Ander Alonso
eszenografia: Alvaro Ledesma, Benja Berlanas, Ze Onda
argiak: Miriam Urbanet
jantziak: Ane Urtizberea
musika: Paula Olatz
antzezpena: Margolanak (Ignacio Arakistain)
antzezpena: Oroimenaren korapiloan (Agus Perez)
2021-10-21
Noiz utziko dio euria egiteari
Piszifaktoria Laborategia
antzerki mota: Kale-antzerkia
idazlea/bertsioa: Mikel Ayllon
zuzendaria: Mikel Ayllon
aktoreak: Irati Agirreazkuenaga, Mikel Ayllon, Igor Arzuaga
jantziak: Betitxe Saitua
musika: Igor Arzuaga
ikus-entzunezkoak: teaser (2021)
2021-10-21
Lilith & Dalila
La Claqueta
antzerki mota: Antzerki laburra
idazlea/bertsioa: Ozkar Galan
zuzendaria: Carme San Esteban
aktoreak: Carmen San Esteban, Vene Herrero
2021-10-21
Titapia
Arrapala
antzerki mota: Antzerki laburra
idazlea/bertsioa: Iratxe Gallardo, Anaiz Mendiboure
aktoreak: Iratxe Gallardo, Anaiz Mendiboure
2021-10-15
Kottauak
Txalo
idazlea/bertsioa: Anthony Neilson
zuzendaria: Getari Etxegarai
aktoreak: Ane Gabarain, Mikel Laskurain
2021-10-15
Lubaki lainotsua
Atx
idazlea/bertsioa: Atx
zuzendaria: Atx
aktoreak: Javi Barandiaran, Maren Basterretxea, Miriam K. Martxante
eszenografia: Atx
argiak: Ion Chavez
jantziak: Marodi Sorkuntzak
musika: Gartxot Unsain
antzezpena: Lubakian eta bakarik (Agus Perez)
antzezpena: Lubaki lainotsua (Maddi Sara Goikoetxea Juanena)
2021-10-11
Asfaltoak zartatzeko moduak
Txakur Gorria
idazlea/bertsioa: Kolektiboa
zuzendaria: Txakur Gorria
aktoreak: Nerea Ibarzabal, Malen Amenabar, Mariņe Arbeo, Ane Labaka, Peru Galbete
musika: Peru Galbete
2021-10-10
Fake, begiari tranpa
Erre
idazlea/bertsioa: David Caiņa
euskaratzea: Maria Urzelai
zuzendaria: Gorka Minguez, David Caiņa
aktoreak: Maria Urzelai, Aitor Fernandino, Leire Ucha, Lorea Intxausti, Albar Cirarda
eszenografia: Gorka Minguez
argiak: Arantza Heredia
jantziak: Ainhoa Elguezabal
musika: Adrian Garcia de los Ojos
2021-10-10
Kopaz kopa
Ados, Bidebitarte
idazlea/bertsioa: Rex Pickett (Jose Antonio Vitoria, Garbi Losada)
euskaratzea: Ane Labaka
zuzendaria: Garbi Losada
aktoreak: Asier Sota, Iņigo Aranbarri, Ainara Ortega, Ainhoa Aierbe
eszenografia: Gabi Losada, Jose Antonio Vitoria
argiak: Xabier Lozano
jantziak: Tytti Thusberg
musika: Javier Asin
ikus-entzunezkoak: teaser (2021)
2021-10-09
Kasilda kartoi artean
Tdiferencia
antzerki mota: Antzerki musikatua
idazlea/bertsioa: Maite Redin
zuzendaria: Maite Redin
aktoreak: Nerea Bonito, Ainhoa Ruiz, Adriana Olmedo, Mitxel Santamaría, Jaione Urtasun, Maitane Perez
2021-10-03
Lakoste
Dxusturi
idazlea/bertsioa: Eneritz Artetxe
zuzendaria: Eneritz Artetxe
aktoreak: Eneritz Artetxe
antzezpena: Duin bizi, duin hil (Agus Perez)
analisia: Triste hasi, alaiago amaitu (Agus Perez)
antzezpena: Lakoste (Maddi Sara Goikoetxea Juanena)
2021-10-02
Butroe zalangoa dan orok dakie
Busterri
idazlea/bertsioa: Jokin de Pedro
zuzendaria: Matxalen de Pedro
aktoreak: Uribe Kostako biztaleak
eszenografia: Iņaki Etxeandia
2021-10-02
Perez sagutxua. Benetako istorioa
Glu-Glu
antzerki mota: Antzerki musikatua
idazlea/bertsioa: Galder Perez
zuzendaria: Ugaitz Alegria
aktoreak: Andrea Covadonga, Jon Casamayor, Sara Barroeta, Leire Ormazabal
eszenografia: Amaia Oleagoitia
argiak: Mario Lopez
jantziak: Maite del Olmo
2021-09-29
Goxoki bizi
Tokia
idazlea/bertsioa: Kolektiboa
zuzendaria: Jordi Foucher
aktoreak: Camille, Noé, Léonie, Gaxu, Jacqeline, Yvette, Félicie, Odile, Nicole, Thbault, Michel Buland
2021-09-25
Bete ingoiau
Zutani
idazlea/bertsioa: Goiz Eder Iturain, Esti Curiel
zuzendaria: Elena Irureta
aktoreak: Goiz Eder Iturain, Esti Curiel
2021-09-24
Yerma
BBK, La Dramatica Errante
idazlea/bertsioa: Federico Garcia Lorca (Maria Goirizelaia)
euskaratzea: Patxo Telleria
zuzendaria: Maria Goirizelaia
aktoreak: Ane Pikaza, Aitor Borobia, Loli Astoreka, Leire Orbe, Unai Izquierdo
eszenografia: David Alkorta
argiak: David Alkorta
jantziak: Daniel F. Carrasco
musika: Zabala, Ibon Agirre
2021-09-19
Kaleak bizirik
Potx eta Lotx
antzerki mota: Clown musikala
idazlea/bertsioa: Potx eta Lotx
zuzendaria: Potx eta Lotx
aktoreak: Josu Zubia, Itziar Aurkauz, Danel Teran, Ander Murillo
eszenografia: Pernan Goņi
argiak: Imanol Autudillo
jantziak: MĒ del Carmen Castro
musika: Jozu Zubia
2021-09-18
Txus & Txu
Trokolo
antzerki mota: Clown
idazlea/bertsioa: Lorena Arangoa, Patxi Larrea
euskaratzea: Txari Eleta
zuzendaria: Patxi Larrea, Isabel Aisa
aktoreak: Aintzane Baleztena, Ramon Marco
eszenografia: Taller Trokolo, Estuios Pigmento
argiak: Livory Barbez
jantziak: Isabel Aisa
musika: Trokolo
2021-09-18
Zuhaitzak landatzen zituen gizona
Gorakada
idazlea/bertsioa: Jean Giono
euskaratzea: Idoia Barcelķ
zuzendaria: Jose Carlos Garcia
aktoreak: Sandra Fdz. Agirre, Fran Lasuen
eszenografia: Javi Tirado
argiak: Ion Chavez
jantziak: Ikerne Gimenez
musika: Fran Lasuen
ikus-entzunezkoak: teaser (2021)
antzezpena: Sinpletasun bila (Ignacio Arakistain)
2021-09-18
Bonba bat naiz
Intujai
antzerki mota: Clown
idazlea/bertsioa: Bea Larraņaga, Aitor Basauri
zuzendaria: Aitor Basauri
aktoreak: Bea Larraņaga
eszenografia: Iņaki Ziarrusta
argiak: Rodrigo Lacasa
jantziak: Asun Lizarraga
musika: Chefo Rodriguez
2021-09-10
Antroan Intro
Orratx
idazlea/bertsioa: Orratx! Antzerki Taldea
zuzendaria: Lierni Fresnedo
aktoreak: Mertxe Larrea, Begoņa Azpiazu, Joseba Salaberria, Amaia Herrero, Araitz Larrea, Edurne Agirrezabala
eszenografia: Orratx! Antzerki Taldea
jantziak: Orratx! Antzerki Taldea
2021-09-03
Bidearen amaieran
Hortzmuga
antzerki mota: Kale-antzerkia
idazlea/bertsioa: Alex Antunez
euskaratzea: Nerea Lorente
zuzendaria: Izpiņe Soto
aktoreak: Alex Antunez, Gabriel Ocina
eszenografia: Oscar de la Paz, Iņaki Aguinaga
jantziak: Iban Lopez
ikus-entzunezkoak: teaser (2021)
2021-08-12
Bost minutun
Txalo
idazlea/bertsioa: Pablo Mir, Marcelo Giglio, Luis Penna
zuzendaria: Begoņa Bilbao
aktoreak: Andoni Agirregomezkorta, Itziar Urretabizkaia
2021-07-25
Abdelkader
Ainharbe, Ezpeize-Ündüreine, Sarrikotape eta Ürrüstoi-Larrabile
antzerki mota: Pastorala
idazlea/bertsioa: Jean Louis Davant
aktoreak: Ainharbe, Ezpeize-Ündüreine, Sarrikotape eta Ürrüstoi-Larrabileko biztanleak
2021-06-29
Guateke
Eromen
idazlea/bertsioa: Iņigo Dierez
zuzendaria: Amancay Gaztaņaga
aktoreak: Ainhoa Romanelli, Ixiar Sagarzazu, Itxaso Alberdi, Oihan Zubizarreta, Aintzine Orbegozo, Mari Artano, Manolo Gaztaņaga, Eli Arrieta, Lorea Alberdi, Mikel Izurieta, Maria Uria, Oihan Larraņegi, Maria Blanco, Ibon Aristi, Beņat Aristi, Zuriņe Maguregi, An
eszenografia: Eromen
argiak: Eromen
jantziak: Ainhoa Badiola
musika: Eromen
antzezpena: Eromen gaua (Agus Perez)
2021-06-18
Naon Tokin
Dejabu Panpin Laborategia
idazlea/bertsioa: Dejabu Panpin Laborategia
zuzendaria: Dejabu Panpin Laborategia
aktoreak: Ainara Gurrutxaga, Urko Redondo, Miren Alcala, Arrate Rodriguez, Carlos Ngdunmandum, Imanol Espinazo
eszenografia: Dejabu Panpin Laborategia
argiak: Loveo
jantziak: Dejabu Panpin Laborategia, Marie de Jongh
musika: Ander Mujika
ikus-entzunezkoak: teaser (2021)
antzezpena: Udan ere elurra egin dezakeen lekua (Garazi Ansa)
antzezpena: Gauden tokian (Agus Perez)
2021-06-13
Butterfly effect, gizakiaren eboluzioa
Astrolabium
idazlea/bertsioa: Mikel Sarriegi
euskaratzea: Mikel Sarriegi
zuzendaria: Mikel Sarriegi
aktoreak: Asier Oruesagasti, Danel Gomara, Aintzene Crijeiras
eszenografia: Montxo Imaz, Mikel Sarriegi
argiak: Jaime Mayo
jantziak: Itziar Orbegozo
musika: Astrolabium Teatroa
2021-06-12
ETAren agiri bulegoa
Gilkitxaro
idazlea/bertsioa: Galder Perez, Ane Zabala
zuzendaria: Galder Perez, Ane Zabala
aktoreak: Galder Perez, Ane Zabala
antzezpena: Arrakastatsua benetan (Agus Perez)
2021-05-29
Gora!
Balle Perdue
antzerki mota: Kale-antzerkia
idazlea/bertsioa: Manu Berk
zuzendaria: Marične Llop
aktoreak: Jérôme Coffy, Ander Fernandez
argiak: Laurie Fouvet
jantziak: Lucile Gardie
musika: Clement Danais, Ander Fernandez
2021-05-28
Kamisoi zuria
idazlea/bertsioa: Alaine Agirre
2021-05-27
Kill, Kerra eta Karma
Asier Hernandez / Dorleta Urretabizkaia
antzerki mota: Antzerki laburra
idazlea/bertsioa: Asier Hernandez
aktoreak: Asier Hernandez, Dorleta Urretabizkaia
2021-05-20
Dantzaldia
TAE (Taller de Artes Escenicas)
idazlea/bertsioa: Irene Némirovsky
euskaratzea: Kepa Errasti
zuzendaria: Ana Perez
aktoreak: Aizpea Martinez, Amaya Quiroga, Ander Olaizola, Angela Benitez, Arantzazu Rodas, Karen Muņoz, Maialen Vicuņa, Maider Corral, Maria Aranzadi, Olatz Garitano
eszenografia: Kolektiboa
argiak: Jaime Mayo
jantziak: Kolektiboa
2021-05-14
Ximur
Jaso Ikastola
antzerki mota: Antzerki musikatua
idazlea/bertsioa: Ikastolako ikasleak
zuzendaria: Imanol Janices, Irantzu Zabala, Eva Lopez de Lahoz
aktoreak: Jaso ikastolako DBH eta BH-ko ikasleak
eszenografia: Jaso ikastolako DBH eta BH-ko ikasleak
argiak: Jaso ikastolako DBH eta BH-ko ikasleak
jantziak: Jaso ikastolako DBH eta BH-ko ikasleak
musika: Jaso ikastolako DBH eta BH-ko ikasleak
antzezpena: Fantasia (Arantzazu Fernandez)
2021-05-02
Mesede bat egiteagatik / egitearren
Trapu Zaharra
antzerki mota: Kale-antzerkia
idazlea/bertsioa: Santi Ugalde
euskaratzea: Bakun
zuzendaria: Isidoro Fernandez
aktoreak: Asier Sota, Lierni Fresnedo
eszenografia: CIG
jantziak: Koro Ormazabal
musika: Hostki
antzezpena: Plazara! (Arantzazu Fernandez)
2021-04-29
Maitasunaren itxiera
Arriaga
idazlea/bertsioa: Pascal Rambert
euskaratzea: Eneko Sagardoi, Danele Sarriugarte
zuzendaria: Pascal Rambert
aktoreak: Miren Gaztaņaga, Eneko Sagardoi
eszenografia: Pascal Rambert
argiak: Pascal Rambert
jantziak: Pascal Rambert
musika: Pascal Rambert
antzezpena: Haustura bikoitza (Arantzazu Fernandez)
antzezpena: Maitasunaren itxiera (Maddi Sara Goikoetxea Juanena)
antzezpena: Muturreraino joan (Nerea Aburto)
2021-04-23
Kasilda, bukatzen ez den sua
Goitibera
antzerki mota: Antzerki dokumentala
idazlea/bertsioa: Saioa Iribarren
zuzendaria: Saioa Iribarren
aktoreak: Leire Orbe, Aiora Sedano, Ander Basaldua
eszenografia: Ander Basaldua
argiak: Miriam Urbanet
jantziak: Zaloa Basaldua
musika: Jon Urrutia
ikus-entzunezkoak: teaser (2021)
antzezpena: Txikian handi (Agus Perez)
antzezpena: Saskiaren neska (Agus Perez)
2021-04-20
Zorionak Marimotots
Pirritx, Porrotx eta Marimotots
antzerki mota: Clown musikala
idazlea/bertsioa: Katxiporreta
zuzendaria: Katxiporreta
aktoreak: Joxemari Agirretxe, Mertxe Rodriguez, Aiora Zulaika
2021-04-18
Bernarda Albaren bost alabak
Orratx
2021-04-04
Karrikan
Karrika
idazlea/bertsioa: Karrika Antzerki Taldea
zuzendaria: Patricia Urrutia
aktoreak: Uxuri Gallastegi, Maite Lopez, Naiara Lopez, Gorka Madrazo, Garazi Magunagoitia, Mikel Uribelarrea, Maialen Magunagoitia, Eider Chavez
eszenografia: Karrika Antzerki Taldea
argiak: Manolo Murillo
jantziak: Karrika Antzerki Taldea
musika: Patricia Urrutia
2021-03-27
Izan nahia
antzerki mota: Antzerki laburra
idazlea/bertsioa: Mikel Sarasola
2021-03-27
Uda gau bateko bidegurutzea
Dantzerti Eskola
idazlea/bertsioa: Patxo Telleria, ikasleen testuetatik abiatuta
zuzendaria: Mireia Gabilondo
aktoreak: Nagore Andres, Celia Faņanas, Paula Gereņu, Alain Lersundi, Yune Nogeiras, Paula Prol, Irati Sampayo, Garazi Urkola, Marina Verano, Aitor Vildosola, Aitzol Villahoz
eszenografia: Fernando Bernues
argiak: Xabier Lozano
jantziak: Ikerne Gimenez
2021-03-27
Hauts artean
Artekatu
antzerki mota: Antzerki laburra
idazlea/bertsioa: Urtzi Oleaga
zuzendaria: Urtzi Oleaga
aktoreak: Ainhoa Areitio, Jon Agirrebengoa, Urtzi Oleaga
2021-03-26
Hic sunt dracones. Mundu amaierako bideak
Viridiana Centro de Producciķn Teatral
zuzendaria: Jesus Arbues
aktoreak: Leire Ruiz, Javier Garcia
2021-03-25
Ezin izan zena izan
Taupada
idazlea/bertsioa: J. Luis Alonso de Santos
euskaratzea: Edurne Lasa
zuzendaria: Edurne Lasa
aktoreak: Jon Olivares, Sara Iriondo
2021-03-25
Etorkizunari begira
Taupada
idazlea/bertsioa: Anonimoa
euskaratzea: Edurne Lasa
zuzendaria: Edurne Lasa
aktoreak: Aitor Gisasola, Nagore Cid, Maixus Otaegi, Oihane Gartzia, Joxemari Larraņaga, Edurne Lasa
2021-03-20
Pessoak atera zuen kartzelatik Sarrionandia
Loraldia, Metrokoadroka
antzerki mota: Irakurketa dramatizatua
idazlea/bertsioa: Joseba Sarrionandia, Fernando Pessoa, Mikel Antza
aktoreak: Erika Olaizola, Ainhoa Alberdi
antzezpena: Idazleak oholtzara (Agus Perez)
2021-03-20
Frontona
Arteola
zuzendaria: Iņaki Urruzola
aktoreak: Iņigo Otaegi, Unai Ormaetxea, Josu Artutxa, Iņaki Urruzola, Anne Maiza, Janire San Sebastian
2021-03-16
Zeta
Hika
idazlea/bertsioa: Alessandro Baricco (Juan Carlos Rubio)
zuzendaria: Juan Carlos Rubio
aktoreak: Chema del Barco, Anibal Soto, Inés Sanchez, Charo Sojo, Josu Eguskiza
eszenografia: Curt Allen Wilmer, Leticia Gaņan (Estudio de Dos)
argiak: Juanjo Llorens
jantziak: Cristina Aguado
antzezpena: Zetar bidaiaria (Agus Perez)
2021-03-13
Komeriaka
Korrika Kulturala, Tentazioa
aktoreak: Ramon Agirre, Maiken Beitia, Pantzo Hirigarai, Jose Ramon Soroiz, Iņaki Beraetxe, Loli Astoreka, Mikel Martinez, Patxo Telleria
antzezpena: Mundu bat algarara bildu (Agus Perez)
2021-03-12
Ameriketako bidaia
Tanttaka
idazlea/bertsioa: Patxo Telleria
zuzendaria: Mireia Gabilondo
aktoreak: Miren Arrieta, Nerea Mazo
eszenografia: Fernando Bernues
argiak: David Bernues
jantziak: Ana Turrillas
antzezpena: Basque friendship (Agus Perez)
2021-03-05
Amua
Artedrama, Axut
idazlea/bertsioa: Arantxa Hirigoien, Maite Larburu, Manex Fuchs, Ximun Fuchs
zuzendaria: Ximun Fuchs
aktoreak: Maite Larburu, Manex Fuchs, Ximun Fuchs
eszenografia: Fran Dussourd
argiak: Aitz Amilibia
jantziak: Fran Dussourd
musika: Maite Larburu
ikus-entzunezkoak: teaser (2021)
ikus-entzunezkoak: osorik (2022)
antzezpena: Maitaleak (Ignacio Arakistain)
antzezpena: Maitasunaz antzezten-edo (Amets Aranguren Arrieta)
antzezpena: Pertsonala izango da ala ez da izango (Arantzazu Fernandez)
antzezpena: Amua (Maddi Sara Goikoetxea Juanena)
antzezpena: Iratiko oihanean, amua (Agus Perez)
2021-02-27
Iluntzen
Mairu
idazlea/bertsioa: Gaizka Sarasola
zuzendaria: Mairu
aktoreak: Iban Garro, Gaizka Sarasola, Juanan Saralegi, Ritxi Abril
eszenografia: Eduardo Conde
argiak: Andoni Mendizabal
musika: Ibai Gogortza
antzezpena: Distirak ibaiaz beste aldean (Arantzazu Fernandez)
teatro testuak: Iluntzen (2021)
2021-02-12
Atzerrian lurra garratz
Artedrama, Huts
idazlea/bertsioa: Ander Lipus, Amancay Gaztaņaga, Miren Amuriza
zuzendaria: Amancay Gaztaņaga
aktoreak: Ander Lipus, Laura Penagos
eszenografia: Atx
argiak: Arantza Flores
jantziak: Barbara Rasso
musika: Ibon RG
ikus-entzunezkoak: teaser (2021)
ikus-entzunezkoak: osorik (2021)
erreportajea: Bidaia bat esan nahietara (Ainhoa Mariezkurrena Etxabe)
antzezpena: Han-hemenka (Arantzazu Fernandez)
2021-02-01
Jar dezagun mundua hankaz gora
Karrika
idazlea/bertsioa: Jose Martin Urrutia "Txotxe"
zuzendaria: Jose Martin Urrutia "Txotxe"
aktoreak: Joana Ocaņa, Iker Bellon, Ander Alberdi, Eider Alberdi, Rebeka Aldekoa
eszenografia: Karrika Antzerki Taldea
argiak: Karrika Antzerki Taldea
jantziak: Karrika Antzerki Taldea
musika: Karrika Antzerki Taldea
2021-01-15
Konpromisoa
Txalo
idazlea/bertsioa: Philippe Claudel
euskaratzea: Martin Agirre
zuzendaria: Begoņa Bilbao
aktoreak: Joseba Apaolaza, Ramon Agirre, Zuhaitz Gurrutxaga
eszenografia: Asier Sancho Senosiain
argiak: Julen Zaballa
jantziak: Cristina Martinez
antzezpena: Lagun onak (Peru Iparragirre)
antzezpena: Betiere, adiskide (Agus Perez)
2021-01-01
Jon beldurgabea
Txalo
idazlea/bertsioa: Grimm anaiak
euskaratzea: Inma Infiesta
zuzendaria: Begoņa Bilbao
aktoreak: Alfonso Diez, Aitor Fernandino
eszenografia: Asier Sancho Senosiain
argiak: Julen Zaballa
jantziak: Cristina Martinez
musika: Rec
2021-01-01
Lehendakari gaia
Txalo
idazlea/bertsioa: Ramon Madaula
zuzendaria: Begoņa Bilbao
aktoreak: Iker Galartza, Zuhaitz Gurrutxaga
2021-01-01
Mondo lirondo
Spasmo
idazlea/bertsioa: Angel Calvente, Vicente Martin, Alvaro Sanchez, Jose Gabriel Sanchez, Isaac Tapia
zuzendaria: Angel Calvente
aktoreak: Vicente Martin, Jose Gabriel Sanchez, Albaro Sanchez, Isaac Tapia
eszenografia: Spasmo
argiak: Juan Manuel Hidalgo
jantziak: Dolores Perez
musika: Tilly Sound
2021-01-01
Irrien lagunak 10 urte!
Irrien Lagunak
2021-01-01
Legea gu gara
Barsanti
antzerki mota: Kale-antzerkia
2021-01-01
Brianen bizitza
Zurriola Antzerki Eskola
idazlea/bertsioa: Monty Phyton
zuzendaria: Mikel Sarriegi
aktoreak: Nerea Aranburu, Garazi Mitxelena, Amaia Iraundegi, Beņat Iturbe, Ander Lizarralde, Markel Sanz, Nagore Sarasola, Maitane Antiguedad
2021-01-01
K-baret
Bigoterik Gabea
antzerki mota: Antzerki musikatua
zuzendaria: Kari Alberdi, Xabier Barquero
aktoreak: Ainhize Azpiazu, Aitor Ayerdi, Ander Olaizola, Andrea Pozo, Ariane Aldalur, Enara Arozena, Eneko Agirre, Eneritz Aulestia, Idoia Aginagalde, Jone Larraņaga, June Urain, Kari Alberdi, Maite Alberdi, Malen Bastarrika, Maria Arrieta, Mikel Martinez, Nora Una
2021-01-01
Barretourra
Barrexerka
idazlea/bertsioa: Kolektiboa
zuzendaria: Mikel Irazusta, Maialen Sorzabalbere
aktoreak: Maialen Sorzabalbere, Mikel Irazusta, Peru Ansorena, Amaia Iraundegi, Nerea Aranburu, Garazi Mitxelena, Ekain Arrieta, Graxi Arregi, Amaia Rojo
2021-01-01
Nor ostia zara zu?
antzerki mota: Antzerki laburra
idazlea/bertsioa: Iratxe Urkiaga
zuzendaria: Iņaki Maruri
aktoreak: Karmele Larrinaga, Iratxe Urkiaga
2020-12-29
Ahoy!
Kokreta
antzerki mota: Antzerki laburra
idazlea/bertsioa: Irene Hernando, Luciano Percara
euskaratzea: Irene Hernando
zuzendaria: Irene Hernando
aktoreak: Irene Hernando, Jon Ander Alonso
2020-12-27
Lehen amodioa
Agerre, Antzertiola
antzerki mota: Antzerki laburra
idazlea/bertsioa: Samuel Beckett
euskaratzea: Joseba Urteaga
zuzendaria: Maite Agirre
aktoreak: Beņat Amenabar, Sandra Fdz. Agirre, Edgar Chamorro, Devi Yerga, Aitor Renteria
argiak: Imanol Garcia
2020-12-27
Andre zaharraren manifestua
Metrokoadroka
antzerki mota: Irakurketa dramatizatua
idazlea/bertsioa: Mari Luz Esteban, Metrokoadroka
zuzendaria: Metrokoadroka
aktoreak: Ainhoa Alberdi, Idoia Beratarbide, Iraia Elias, Jurdana Otxoa, Mari Luz Esteban
musika: Jurdana Otxoa
ikus-entzunezkoak: zatiak (2020)
antzezpena: Idazleak oholtzara (Agus Perez)
2020-12-18
Yaparchoume
Hara Nori
idazlea/bertsioa: Patxi Suinaga, Marina Suarez Ortiz de Zarate
zuzendaria: Patxi Suinaga, Marina Suarez Ortiz de Zarate
aktoreak: Marina Suarez, Patxi Suinaga
eszenografia: Hara Nori
argiak: Hara Nori
jantziak: Hara Nori
musika: Patxi Suinaga
2020-12-17
Mariage d'amour
Agerre, Kirats Teatroa Repelente
idazlea/bertsioa: Maite Agirre
zuzendaria: Maite Agirre
aktoreak: Nerea Iglesias, Lili Madina, Xabier Madina
argiak: Imanol Garcia
jantziak: Kirats Repelente
2020-12-17
Elkar ezagutu genuen eguna
Piszifaktoria Laborategia
antzerki mota: Antzerki laburra
idazlea/bertsioa: Mikel Ayllon
zuzendaria: Pablo Ibarluzea
aktoreak: Irati Onaindia, Aritz Bengoa
jantziak: Pablo Ibarluzea
musika: Igor Arzuaga
ikus-entzunezkoak: teaser (2020)
2020-12-13
Itsas behera
Pez Limbo
zuzendaria: Espe Lopez
aktoreak: Javi Barandiaran, Unai Lopez de Armentia
antzezpena: Konektore neumoralak (Agus Perez)
2020-12-13
Tartalo gaztaren sekretua
Logela Multimedia
idazlea/bertsioa: Edorta Barruetabeņa
zuzendaria: Saioa Iribarren
aktoreak: Gaizka Chamizo, Eneritz Garcia, Ander Garaizabal
eszenografia: Logela Multimedia
argiak: Imanol Garaizabal
jantziak: Ainara Barrainkua
musika: Ander Garaizabal
2020-12-12
Txolarte
Metrokoadroka
antzerki mota: Site specific
idazlea/bertsioa: Metrokoadroka
zuzendaria: Metrokoadroka
aktoreak: Ainhoa Alberdi, Maite Aizpurua, Idoia Beratarbide, Iraia Elias, Oier Guillan, Mikel Ugarte, Ander Fernandez, Jurdana Otxoa, Luix Mitxelena, Marina Suarez
argiak: Metrokoadroka
musika: Ander Fernandez, Mikel Ugarte, Jurdana Otxoa
2020-12-01
Txilin Hotsak
Tranpola, Les Bobé-Bobé
antzerki mota: Antzerki laburra
idazlea/bertsioa: Tranpola
zuzendaria: Tranpola
aktoreak: Ane Gebara, Josune Velez de Mendizabal
eszenografia: Tranpola
argiak: Tranpola
jantziak: Tranpola
antzezpena: Konektore neumoralak (Agus Perez)
antzezpena: Kar kar festa (Agus Perez)
2020-11-28
Amaren intxaurrak
Pirritx, Porrotx eta Marimotots
antzerki mota: Clown musikala
idazlea/bertsioa: Katxiporreta_(Pirritx,_Porrotx eta Marimotots)
zuzendaria: Katxiporreta_(Pirritx,_Porrotx eta Marimotots)
aktoreak: Aiora Zulaika, Joxemari Agirretxe, Mertxe Rodriguez, Oihana Sanchez, Izaskun Forcada
eszenografia: Maite Mutuberria
argiak: Factory Logistika
jantziak: Rosaura Bravo
musika: Xabier Zabala, Joxan Ormazabal, Joan Mari Irigoien, Pirritx,_Porrotx eta Marimotots
2020-11-27
Enperadorearen kondaira
Patata Tropikala
antzerki mota: Kale-antzerkia
idazlea/bertsioa: Judith Poves
zuzendaria: Judith Poves
aktoreak: Judith Poves, Iker Etxarri
2020-11-19
Sisiforen paperak
Antzerkiz (Antze3rkiz)
idazlea/bertsioa: Harkaitz Cano
zuzendaria: Fernando Bernues
aktoreak: Anjel Alkain, Joseba Apaolaza, Iņigo Azpitarte, Kepa Errasti, Mireia Gabilondo, Aizpea Goenaga, Olaia Gil, Asier Hernandez, Asier Hormaza, Iņaki Rikarte, Alexandru Stanciu, Dorleta Urretabizkaia
eszenografia: Ikerne Gimenez
argiak: David Bernues
jantziak: Ana Turrillas
musika: Ikerne Gimenez
antzezpena: Orban beltzak zerumugan (Agus Perez)
antzezpena: Elkarrizketak eta interrogatorioak (Estitxu Eizagirre Kerejeta)
antzezpena: “Egunkaria” gogoan (Arantzazu Fernandez)
2020-11-17
Angela, Iparragireren bertso librea
Karabansarai
idazlea/bertsioa: Ozkar Galan
euskaratzea: Jose Luis Padron
zuzendaria: Marta Urzelai
aktoreak: Asier Hormaza, Sol Maguna, Iņigo Gastesi
eszenografia: Karabansarai
argiak: John Luhman
jantziak: Leire Santillan
musika: Amorante
2020-11-10
Ez dok ero
Tartean
idazlea/bertsioa: Patxo Telleria
zuzendaria: Jokin Oregi
aktoreak: Mikel Martinez, Patxo Telleria
eszenografia: Collinder
argiak: David Rodriguez
jantziak: Nati Ortiz de Zarate
musika: Adrian Garcia de los Ojos
antzezpena: Sakon eta konprometitua (Agus Perez)
2020-11-06
Adela eta Martirio Bernarda Albaren etxean
Naita
idazlea/bertsioa: Federico Garcia Lorca (Nerea Ariznabarreta, Saioa Iribarren, Virginia Galvan)
euskaratzea: Garazi Ugalde (moldaketa)
zuzendaria: Saioa Iribarren
aktoreak: Nerea Ariznabarreta, Irene Hernando
eszenografia: Rut Arco, Naita Produkzioak
argiak: Miriam Urbanet
jantziak: Estudio 14, Naita Produkzioak
musika: Mariano Hurtado
ikus-entzunezkoak: teaser (2020)
antzezpena: Ezkontzen dena (Agus Perez)
2020-11-05
Tribiz, baserri galdue
Jon Ander Urresti
idazlea/bertsioa: Jon Ander Urresti
zuzendaria: Jon Ander Urresti
aktoreak: Jon Ander Urresti
eszenografia: Jon Ander Urresti
argiak: David Alkorta
musika: Asier Renteria
antzezpena: Harrizko herrien goratzea (Ignacio Arakistain)
antzezpena: Tribiz: baserri galdue (Amets Aranguren Arrieta)
antzezpena: Harrien pisua (Agus Perez)
2020-11-05
Antigone edo ezetzaren beharra
Horman Poster
idazlea/bertsioa: Sofokles, Jokin Zaitegi, Anouilh, Brecht, Zambrano, Zizek-en testuetatik abiatutako idazketa kolektiboa
zuzendaria: Igor de Quadra
aktoreak: Xanti Agirrezabala, Maite Aizpurua, Matxalen de Pedro, Jon Ander Urresti
eszenografia: Miriam Isasi
argiak: Arantza Flores
jantziak: Alberto Sinpatron
musika: Asier Renteria
ikus-entzunezkoak: teaser (2020)
antzezpena: Ahultasunaren hiltzailea (Ainhoa Mariezkurrena Etxabe)
antzezpena: Maldizioa (Ignacio Arakistain)
antzezpena: Ezetz esateko beharra (Iņigo Basaguren-Duarte)
antzezpena: Ezetzak baieztatzen du (Agus Perez)
2020-10-29
Metamorfosia
Taupada
idazlea/bertsioa: Taupada
zuzendaria: Edurne Lasa
aktoreak: Sara Iriondo, Nagore Cid, Aitor Gisasola, Maixus Otaegi, Ibai Leon
2020-10-24
Porno vs Afrodita
Benetan Be
idazlea/bertsioa: Patricia Urrutia
zuzendaria: Patricia Urrutia, Elena Olivieri, Pablo Ibarluzea
aktoreak: Patricia Urrutia, Ion Zumelaga, Juanjo Otero
eszenografia: Amaia Garate
argiak: Arantza Heredia
jantziak: Marodi Sorkuntzak
musika: Asier Ituarte
antzezpena: Lagun finlandiar bat (Agus Perez)
teatro testuak: Porno vs Afrodita (2021)
2020-10-22
Ama Kuraia
Arriaga
idazlea/bertsioa: Bertolt Brecht (Antonio Buero Vallejo, Maria Goirizelaia)
euskaratzea: Kepa Errasti
zuzendaria: Maria Goirizelaia
aktoreak: Ione Irazabal, Itziar Lazkano, Ane Pikaza, Eneko Sagardoi, Mikel Losada, Miren Gaztaņaga, Iņaki Urrutia, Gabriel Ocina, Alfonso Diez, Idoia Merodio, Aitor Borobia, Adrian Garcia de los Ojos, Mikel Martinez
eszenografia: Jose Luis Raymond
argiak: David Alkorta
jantziak: Betitxe Saitua
musika: Carlos Imaz, Euskeria Korua
ikus-entzunezkoak: zatiak (2020)
antzezpena: Arratsalde bat antzerkian (Amets Aranguren Arrieta)
antzezpena: Kuraia, gurdi barik (Agus Perez)
antzezpena: Arratsalde bat antzerkian (Amets Aranguren Arrieta)
2020-10-17
Kutsidazu bidea Isabel
Demode
antzerki mota: Antzerki musikatua
idazlea/bertsioa: Joxean Sagastizabal
zuzendaria: Patxi Barco, Poli Pascualena
aktoreak: Xanti Korkostegi, Maria Redondo, Ainhoa Aierbe, Inazio Tolosa, Karlos Nguema, Iker Huitzi, Joli Pascualena, Santi Romano
eszenografia: Asier Izagirre
argiak: Xabier Lozano
jantziak: Ana Turrillas
musika: Iker Huitzi, Jon Rodriguez
antzezpena: Eperrak eta errapeak (Agus Perez)
antzezpena: Kantaidazu bidea, Ixabel (Arantzazu Fernandez)
2020-10-03
Ilargiaren atzean
Malaspulgas
idazlea/bertsioa: Maialen Diaz
euskaratzea: Asis Arbide
zuzendaria: Virginia Cervera
aktoreak: Izaskun Mujika, Patrizia Eneritz, Sofia Diez, Monika Torre
eszenografia: Luz y Fer
argiak: Luz y Fer
jantziak: Maria Sagüés
2020-10-01
Lurrun minez
Lurrun Minez, Mauma
idazlea/bertsioa: Galder Perez
zuzendaria: Olatz Gorrotxategi
aktoreak: Gaizka Chamizo, Jon Koldo Vazquez, Pelayo Serrano, Joseba B. Lenoir
eszenografia: Olatz Gorrotxategi
argiak: Pako Trujillo
musika: Joseba B. Lenoir
ikus-entzunezkoak: teaser (2020)
liburua: Hausnarketa bultzatuz (Javier Rojo)
liburua: Hartu beharreko trena (Nagore Fernandez)
antzezpena: Lurrunak dakarrena… (Agus Perez)
teatro testuak: Lurrun minez (2020)
2020-09-25
Modelo baten bizitza sekretua
Metrokoadroka
antzerki mota: Site specific
idazlea/bertsioa: Metrokoadroka
zuzendaria: Metrokoadroka
aktoreak: Ainhoa Alberdi, Maite Aizpurua, Idoia Beratarbide, Iraia Elias, Idoia Hernandez "Hatxe", Oier Guillan
argiak: Metrokoadroka
2020-09-18
Fadoak entzuten zituen gizona
Xake
idazlea/bertsioa: Kepa Errasti
zuzendaria: Getari Etxegarai
aktoreak: Kepa Errasti, Ane Gabarain, Iņigo Aranbarri
eszenografia: Eider Ibarrondo, Isabel Acosta
argiak: David Alkorta
jantziak: Xake
musika: Pascal Gaine
ikus-entzunezkoak: teaser (2020)
antzezpena: Ahots propioz (Ignacio Arakistain)
antzezpena: 2020-PAM (Agus Perez)
antzezpena: Gizonen “saudadea” (Arantzazu Fernandez)
2020-09-12
Zuhaitzarekin solasean
Rouge Elea
antzerki mota: Performancea
idazlea/bertsioa: Corinne Cella, Ander Fernandez
zuzendaria: Espe Lopez
aktoreak: Corinne Cella, Ander Fernandez
jantziak: Idoia Beratarbide
musika: Ander Fernandez
2020-09-10
Maketa (work in progress)
Formol Laborategia
idazlea/bertsioa: Formol Laborategia
zuzendaria: Edurne Azkarate
aktoreak: Intza Alkain, Mikel Ibarguren
eszenografia: Formol Laborategia
argiak: Edurne Azkarate
jantziak: Formol Laborategia
musika: Formol Laborategia
2020-09-09
Nola gorde errautsa kokoan eztulik egin gabe
Dxusturi
antzerki mota: Irakurketa dramatizatua
idazlea/bertsioa: Miren Agur Meabe
zuzendaria: Eneritz Artetxe
aktoreak: Miren Agur Meabe, Iban Urizar, Eneritz Artetxe, Aitor Gametxo
argiak: Amaia Iurrebaso
2020-08-12
Adi, grabatzen, ekin!!!
Tomaxen Abenturak
antzerki mota: Kale-antzerkia
idazlea/bertsioa: Joserra Fachado
zuzendaria: Joserra Fachado
aktoreak: Oihana Maritorena, Joserra Fachado
eszenografia: Idoia Larraņaga
jantziak: Uxue Urresti
musika: Zigor Iriondo, Pirata
2020-08-06
Topa. Ardoaren bidaia magikoa
Eidabe
idazlea/bertsioa: Imanol Ituņo
zuzendaria: Imanol Ituņo
aktoreak: Imanol Ituņo
eszenografia: Eidabe
2020-07-09
Gabriel Arestiren etxea defendituko dut
Arriaga
idazlea/bertsioa: Gabriel Aresti
zuzendaria: Calixto Bieito
aktoreak: Miren Gaztaņaga, Itxaso Quintana, Mikel Losada, Gabriel Ocina
eszenografia: Calixto Bieito
argiak: Arantza Heredia
jantziak: Arriaga Antzokia
antzezpena: Aresti zuri-beltzean (Agus Perez)
2020-07-04
Tonbola
Hika
antzerki mota: Kale-antzerkia
idazlea/bertsioa: Benjamin Jimenez, Agurtzane Intxaurraga
zuzendaria: Agurtzane Intxaurraga
aktoreak: Eneko Gil, Miren Gojenola, Iņigo Aranburu, Sandra Fdz. Agirre, Maryse Urruti
eszenografia: Oscar de la Paz
jantziak: Nahia Salaberria
musika: Iņaki Dieguez
ikus-entzunezkoak: teaser (2020)
2020-07-02
Ehiztari ehizatua
Patata Tropikala
idazlea/bertsioa: Judith Poves
zuzendaria: Judith Poves
aktoreak: Judith Poves, Iker Etxarri
jantziak: Judith Poves
musika: Patata Tropikala
2020-06-13
Gu primer!
Xentimorik Gabe
antzerki mota: Antzerki musikatua
idazlea/bertsioa: Egoitz Lasa, Ramon Agirre
zuzendaria: Asier Sota
aktoreak: Ramon Agirre, Inazio Tolosa, Nerea Gorriti
2020-06-01
Natura gara
Kiki, Koko eta Moko
antzerki mota: Clown
2020-06-01
Eta kittorik ez!
Les Bobé-Bobé, Tranpola
zuzendaria: Jason Guerra
aktoreak: Ane Gebara, Josune Velez de Mendizabal
eszenografia: Les Bobé-Bobé
argiak: Les Bobé-Bobé
jantziak: Les Bobé-Bobé
2020-05-09
Bidaietaz
Beheko Larraine
idazlea/bertsioa: Kolektiboa
zuzendaria: Kolektiboa
aktoreak: Oier Guillan, Iraia Elias, Miren Tirapu
2020-04-01
Yes we art
Gag Street Boys
zuzendaria: Eloi Beato
aktoreak: Iņigo Salinero, David Gutierrez
2020-03-24
Marionettes
Metrokoadroka
antzerki mota: Site specific
idazlea/bertsioa: Alvaro Ledesma, Oier Guillan
aktoreak: Ainhoa Alberdi, Amaia Corral, Joseba Roldan
ikus-entzunezkoak: teaser (2020)
2020-03-11
Iparragire. Bihotzeko Jose Mari
Loraldia
antzerki mota: Antzerki musikatua
idazlea/bertsioa: Aizpea Goenaga, Arantxa Iturbe
zuzendaria: Fernando Bernues
aktoreak: Joli Pascualena, Ainara Ortega, Ane Gabarain, Angel Unzu
eszenografia: Fernando Bernues
musika: Angel Unzu
2020-03-09
Nola heldu gara honetara?
Erre
idazlea/bertsioa: David Caiņa
zuzendaria: Gorka Minguez, David Caņa
aktoreak: Leire Ucha, Aitor Fernandino, Maria Urzelai, Mitxel Santamarina
2020-03-07
Petitxou
Tutik Clowns, Gari, Montxo eta Joselontxo
antzerki mota: Clown
idazlea/bertsioa: Ramon Irizar
zuzendaria: Ramon Irizar, Garikoitz Muņoz
aktoreak: Ramon Irizar, Garikoitz Muņoz, Joxan Malvido
eszenografia: Garikoitz Muņoz
2020-03-07
Hitzak txorabiatzen
Pantzart
idazlea/bertsioa: Lewis Caroll (Juan Kruz Igerabide)
euskaratzea: Manu Lopez
zuzendaria: Elena Bezanilla
aktoreak: Ainhoa Pineda, Santiago Ortega, Amaia Arkotxa
eszenografia: Elena Bezanilla, Santiago Ortega
argiak: Arantza Flores
jantziak: Areli, Creative Designer
musika: David Larrinaga
2020-03-06
Pantheon
M.A. Laborategia / Produkzioak
euskaratzea: Ion Olano
zuzendaria: Marga Altolagirre
aktoreak: Ainhoa Alberdi, Iņigo Azpitarte, Aintzane Gamiz
eszenografia: Amaia Cortaire
argiak: Pedro Chamizo
jantziak: Rebeca Caballero
musika: Josema Linazasoro
2020-03-03
Me too
Ttipia
zuzendaria: Asier Gabilondo
aktoreak: Tessa Andonegi, Ainhoa Aierbe
2020-02-28
Ni, munduko txarrena
Vaiven
antzerki mota: Antzerki musikatua
idazlea/bertsioa: Antonio Muņoz de Mesa
zuzendaria: Olga Margallo
aktoreak: Itxaso Quintana, Nerea Gorriti, Ugaitz Alegria, Dorleta Urretabizkaia, Ainara Ortega, Ylenia Baglietto
eszenografia: Marcos Carazo
argiak: Xabier Lozano
jantziak: Lola Trives
musika: Iņaki Salvador
ikus-entzunezkoak: teaser (2020)
antzezpena: “Ni, munduko txarrena” (Agus Perez)
2020-02-28
Homo amabilis
Pez Limbo
antzerki mota: Antzerki laburra
2020-02-27
Ubu, finantzen erregea
Pabellon 6 gazte konpainia
idazlea/bertsioa: Alfred Jarry (Raul Quiros)
euskaratzea: Idoia Barrondo
zuzendaria: Ramon Barea
aktoreak: Kepa Alesso, Alazne Astorga, Aitor Etxarte, Alex Gibaja, Diana Irazabal, Sandra Martin Gomez, Arnatz Puerta, Leire Ormazabal
eszenografia: Ramon Barea
argiak: Fernando Alcauzar
jantziak: Betitxe Saitua
musika: Naiel Ibarrola, Lander Macho
2020-02-27
Delikatuak
Zurriola Antzerki Eskola
idazlea/bertsioa: Alfredo Sanzol
euskaratzea: Felix Sainz
zuzendaria: Joserra Fachado
aktoreak: Amaia Elizalde, Ander Edo, Elena Velasco, Iņigo Higaberria, Jon Anza, Miren Isasa, Nerea Arriola
argiak: Javi Beristain
2020-02-27
Yogurinha Borova
Yogurinha Borova
antzerki mota: Antzerki laburra
2020-02-27
Hiltzen zarenean
antzerki mota: Antzerki laburra
aktoreak: Telmo Irureta
2020-02-27
Baubo
antzerki mota: Antzerki laburra
zuzendaria: Beatriz Egizabal
aktoreak: Beatriz Egizabal
antzezpena: Arrakastatsua benetan (Agus Perez)
2020-02-22
Birritan bortxatua
Aldatzen Laguntzen
idazlea/bertsioa: Ion Martinez
zuzendaria: Aldatzen Laguntzen
aktoreak: Saioa Royo, Ion Martinez
eszenografia: Aldatzen Laguntzen
argiak: Egoitz Zelaia, Aldatzen Laguntzen
jantziak: Saioa Royo
musika: Ekiza, Physis versus Nomos, Tristan Murgi, Oreka TX
ikus-entzunezkoak: teaser (2020)
antzezpena: Zu hemendik ez zoaz (Agus Perez)
2020-02-19
Harri orri ar
Pez Limbo, Arriaga
idazlea/bertsioa: Maria Goirizelaia
euskaratzea: Patxo Telleria
zuzendaria: Maria Goirizelaia
aktoreak: Nagore Gonzalez, Mikel Losada, Josune Velez de Mendizabal, Martxelo Rubio, Jontxu Martinez, Aizpea Goenaga, Haizea Baigen, Iņake Irastorza
eszenografia: Eskenagorri
argiak: David Alkorta
jantziak: Idoia Merodio
musika: Adrian Garcia de los Ojos
antzezpena: Jolasean (Ignacio Arakistain)
2020-02-19
Irauli
Jaso Ikastola
antzerki mota: Antzerki musikatua
idazlea/bertsioa: Ikastolako ikasleak
zuzendaria: Imanol Janices, Irantzu Zabala, Eva Lopez de Lahoz
aktoreak: Jaso ikastolako DBH eta BH-ko ikasleak
eszenografia: Jaso ikastolako DBH eta BH-ko ikasleak
argiak: Jaso ikastolako DBH eta BH-ko ikasleak
jantziak: Jaso ikastolako DBH eta BH-ko ikasleak
musika: Jaso ikastolako DBH eta BH-ko ikasleak
2020-02-13
Orbangabe
Tartean
antzerki mota: Antzerki laburra
idazlea/bertsioa: Iban Zaldua
aktoreak: Mikel Martinez
2020-02-12
Modesto kapitaina
Xepeta
idazlea/bertsioa: Joserra Fachado
zuzendaria: Joserra Fachado
aktoreak: Joserra Fachado
2020-02-09
Igel euria
Ados
idazlea/bertsioa: Garbi Losada, Mikel Bernues, Jose Antonio Vitoria
euskaratzea: Bego Losada
zuzendaria: Garbi Losada
aktoreak: Lierni Fresnedo, Isidoro Fernandez, Ion Sagarra, Sandro Laboni
eszenografia: Garbi Losada, Jose Antonio Vitoria
argiak: Xabier Lozano, Dani Bernues, David Bernues
jantziak: Tytti Thusberg
musika: Javier Asin
ikus-entzunezkoak: teaser (2020)
2020-02-06
Ubu errege
Zurriola Antzerki Eskola
antzerki mota: Clown
idazlea/bertsioa: Alfred Jarry
euskaratzea: Ainara Mendiola
zuzendaria: Joserra Fachado
aktoreak: Iņaki Cid, Anuxka Etxeberria, Eneritz Sanchez, Iņigo Elosegi, Ainhoa Vitoria, Joseba Sacristan, Estibaliz Veintemillas, Ander Edo
argiak: Javi Beristain
2020-02-02
Matriuska
Ttak, Kamikaz
idazlea/bertsioa: Iraia Elias, Amancay Gaztaņaga
zuzendaria: Iraia Elias, Amancay Gaztaņaga
aktoreak: Amancay Gaztaņaga, Iraia Elias
antzezpena: Sorkuntzaren bizipenak (Agus Perez)
antzezpena: Miraria (Ignacio Arakistain)
antzezpena: Matrioskaren tripetatik (Agus Perez)
2020-01-29
Esnatu naiz
Elur Etxea
antzerki mota: Antzerki musikatua
idazlea/bertsioa: Andoni Mutiloa
zuzendaria: Andoni Mutiloa
aktoreak: Andoni Mutiloa
eszenografia: Andoni Mutiloa
argiak: Iņaki Santos
jantziak: Andoni Mutiloa
antzezpena: Antzerki biopolitikoa (Arantzazu Fernandez)
2020-01-26
Pinocchio
Gorakada
idazlea/bertsioa: Carlo Collodi, Julio Salvatierra, Kike Diaz de Rada
euskaratzea: Idoia Barcelķ
zuzendaria: Jose Carlos Garcia
aktoreak: Pako Revueltas, Nerea Ariznabarreta, Aroa Blanco, Pau Torres
eszenografia: Ikerne Gimenez, Alex Diaz
argiak: Ion Chavez
jantziak: Ikerne Gimenez
musika: Fran Lasuen
ikus-entzunezkoak: teaser (2020)
antzezpena: Azken-aurreko dantza (Ignacio Arakistain)
antzezpena: Gepettoren tailerrean (Agus Perez)
2020-01-21
Ikimilikiliklik
Marie de Jongh
idazlea/bertsioa: Jokin Oregi
zuzendaria: Jokin Oregi
aktoreak: Ana Meabe, Maite Arrese, Maitane Serralde, Juana Palacios, Leire Omeņaca, Aiora Sedano
eszenografia: Ikerne Gimenez
argiak: Javi Kandela
jantziak: Rosa Sole
musika: Adrian Garcia de los Ojos
antzezpena: Hitza ala keinua? (Ignacio Arakistain)
antzezpena: Ez izan beldur (Agus Perez)
2020-01-14
Meri, Mari eta Lari
Eidabe
antzerki mota: Antzerki musikatua
idazlea/bertsioa: Galder Perez
zuzendaria: Mery Urzelai, Yogurina Boroba
aktoreak: Maria Urzelai, Yogurina Boroba
eszenografia: Eidabe
jantziak: Miguel Biurrun
musika: Yogurina Boroba
2020-01-10
Izena // Ene ba!!!
Txalo
idazlea/bertsioa: Mattieu Delaporte, Alexandre dela Patelliere
euskaratzea: Martin Agirre
zuzendaria: Begoņa Bilbao
aktoreak: Ane Gabarain, Jose Kruz Gurrutxaga, Mikel Laskurain, Alazne Etxeberria, Asier Sota
eszenografia: Asier Sancho Senosiain
argiak: Julen Zaballa
jantziak: Cristina Martinez
musika: Audio Network
antzezpena: Eltzea sutan (Agus Perez)
2020-01-01
Tramankuluak
Tanttaka
idazlea/bertsioa: Jose Ramon Portillo
euskaratzea: Harkaitz Cano
zuzendaria: Carles Alberola, Fernando Bernues
aktoreak: Jose Ramon Soroiz, Aizpea Goenaga
argiak: Jose Antonio Portillo
jantziak: Josetxo Almandoz
musika: Ximo Olcina
antzezpena: Irakurketarako gonbidapena (Agus Perez)
2020-01-01
Tiritatxorekin egin irri!
Irrien Lagunak
2020-01-01
Mari errauskin
Glu-Glu
idazlea/bertsioa: Galder Perez
zuzendaria: Maitane Zalduegi
aktoreak: Itxaso Quintana, Andrea Covadonga, Sara Barroeta, Jon Casamayor, Iņaki Maruri, Ugaitz Alegria
eszenografia: Maitane Zalduegi
argiak: Zigor Gorostiola
jantziak: Maite del Olmo
2020-01-01
Botadun katua
Glu-Glu
idazlea/bertsioa: Galder Perez
zuzendaria: Ugaitz Alegria
aktoreak: Andrea Covadonga, Jon Casamayor, Sara Barroeta, Sandra Fdz. Agirre
eszenografia: Amaia Oleagoitia
argiak: Mario Lopez
jantziak: Maite del Olmo
musika: Iņaki Maruri
2020-01-01
Kuko Truko eta Bolenwaider
Erre
antzerki mota: Kale-antzerkia
2020-01-01
Babian zaude!
Producciones Maestras
antzerki mota: Antzerki musikatua
idazlea/bertsioa: Ana Maestrojuan
zuzendaria: Ana Maestrojuan
aktoreak: Adriana Salvo, Iratxe Garcia, Txori Garcia
eszenografia: Koldo Tainta
argiak: Koldo Tainta
jantziak: Edurne Ibaņez
musika: Gorka Pastor
2020-01-01
Ingurugiroa zaindu
Potxin eta Patxin
antzerki mota: Clown
aktoreak: Josu Zubia, Itziar Aurkauz, Danel Teran, Ander Murillo
2020-01-01
Hator, hator... Olentzaro dator!
Zirtaka
antzerki mota: Clown
idazlea/bertsioa: Koldo Zelestino
zuzendaria: Koldo Zelestino
2020-01-01
Olentzeroren zaku magikoa
Zirtaka
antzerki mota: Clown
idazlea/bertsioa: Koldo Zelestino
zuzendaria: Koldo Zelestino
2020-01-01
Urmaela
Kiribil
idazlea/bertsioa: Ainara Gurrutxaga
zuzendaria: Ainara Gurrutxaga
aktoreak: Charlotte Guilharretze, Amaia Hennebutte
eszenografia: Ainara Gurrutxaga
musika: Ander Fernandez, Charlotte Guilharretze
2020-01-01
Olbeharratzuna
Txinalka
2020-01-01
Frankenstein
Didau
idazlea/bertsioa: Juanma Alvarez, Ainhoa Agirre (Mary Sheley-ren Frankensteinen inspiratua)
zuzendaria: Juanma Alvarez
aktoreak: Ainhoa Agirre, Juanma Alvarez
eszenografia: Didau Tailerrak
argiak: Juanma Alvarez
jantziak: Miren Agirre, Izaskun Agirre
musika: Makala